Månedens JBTK-menn

0
(0)

Icon_statistikkTerje Herting og Kevin Svendsbråten er månedens JBTK-menn, basert på deres økning i antall poeng på NBTFs OnlineRanking.

INGEN OVER: Terje og Kevin presterte best i mars.

INGEN OVER: Terje og Kevin presterte best i mars.

Ingen over, men med 50 og 49 plusspoeng står Terje og Kevin side om side med sine sterke poenggivende resultater den siste måneden.

Begge markerte seg med knallresultater i regionsmesterskapet på Fornebu sist helg.

Terje slo til med sølv i Herrer A og bronse i Herrer elite.

Kevin slo til med kvartfinaleplass både i Gutter 13 B og Gutter 12 B.

Fem JBTK-spillere kan glede seg over plusspoeng i januar. Foruten Terje og Kevin gjelder det Leif Thorbjørn Jensen (+10), Olof Götestam (+6) og Eivind Stenerud Sørum (+4).

SNART HUNDRE: Jonas har spilt 98 tellende kamper inneværende sesong og klatret kraftig på rankingen.

SNART HUNDRE: Jonas har spilt 98 tellende kamper inneværende sesong og klatret kraftig på rankingen.

Kevin Svendsbråten har faktisk overtatt taktpinnen i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer.

Han har økt sin rankingstatus med 181 poeng siden sin turneringsdebut i oktober i fjor!

Jonas Jensen hadde en eventyrlig februar som ble belønnet med 153 plusspoeng. Han har opplevd en liten justering i mars. Hans økning siden sesongstart utgjør 170 poeng.

Jonas vant seks av sine 11 kamper i mars, så formen er det ingenting i veien med. Og han topper listen over flest spilte kamper klart. Jonas har spilt 98 tellende kamper og vunnet 53 av dem.

Daniel Fagerslett Grefsrud følge med 82 kamper (40 seirer). Terje Herting er nr. 3 på oversikten, med sine 78 kamper i Norge (42 seirer).

JBTKs sesongutmerkelser deles ut og kunngjøres på eget avslutningsarrangement i juni.

24 lisensierte JBTK-spillerne har til nå i 2016/17-sesongen spilt 743 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking.

JBTK-utøverne har samlet sett økt sin rankingstatus med 857 poeng.

Det er alltid nye sjanser for alle til å spille flere kamper og sikre seg flere rankingpoeng. Den kommende måneden står Påskecupen 2017 og junior-NM på programmet. Og klubbmesterskapet, men kampene der teller ikke på rankingen.

Turneringsmenyen i mai inneholder både veteran-NM og Mega-cupen.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. april 2017:

Spiller1/8-161/4-17Endring
Kevin Svendsbråten700881+181
Jonas Jensen10801250+170
Daniel F. Grefsrud10281155+127
Thomas Moen13661467+101
Tim Cornelius25632659+96
Eivind S. Sørum800867+67
Marcus Helin25002558.5+58.5
Daniel Miancho800855+55
Leif T. Jensen940992+52
Amund Fredriksen800843+43
Adam Jakobsson23002331.5+31.5
Kaja Jensen700729+29
Terje Herting23052329+24
Thomas Møller20102022+12
Watchara Chadkarn13111318+7
Olof Götestam1920.51923+2.5
Lars Jensen800790-10
Erik Støa14271416-11
Christine Boberg650635-15
Fredrik Wilkens851836-15
Bjørn Erik Wibe12811264-17
Stig André Boberg750729-21
Ingeborg H. Landrø750698-52
Pedro Lopez2755.52697-58.5
Totalt3238833245+857

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. april 2017:

SpillerKamperSeirerTap
Jonas Jensen985345
Daniel F. Grefsrud824042
Terje Herting784236
Olof Götestam592831
Kevin Svendsbråten492227
Leif T. Jensen461531
Watchara Chadkarn451827
Thomas Moen412615
Fredrik Wilkens32923
Eivind S. Sørum281315
Adam Jakobsson22616
Amund Fredriksen211011
Ingeborg H. Landrø19118
Mathias Jadot-Kvamme18216
Tim Cornelius18126
Thomas Møller17134
Bjørn Erik Wibe1578
Stig A. Boberg1138
Pedro Lopez817
Erik Støa835
Christine Boberg817
Daniel Miancho761
Marcus Helin770
Lars Jensen606
Totalt743338405

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!