Jonas og Lars på topp

0
(0)

Icon_statistikkJonas Jensen fører an i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer, mens Lars Torp har vært den mest aktive kampspilleren pr. 1. mai.

RANKINGDEBUT: Regine Ottersen Bergum spilte sine første tellende kamper i regionsmesterskapet og gikk i pluss!

RANKINGDEBUT: Regine Ottersen Bergum spilte sine første tellende kamper i regionsmesterskapet og gikk i pluss!

Sesongen er i ferd med å ebbe ut med tanke på nasjonalt konkurransespill. Treningene går sin gang – også gjennom hele sommeren!

Fredag 29. mai avholder JBTK årsmøte og sesongavslutning. Da skal de fleste av sesongutmerkelsene kunngjøres og deles ut.

Sesongens JBTK-rankingklatrer vil først bli kåret når juni er omme, fordi Mega-cupen og Lia-kixen inngår i kåringsgrunnlaget.

Jonas Jensen ligger best an med sine 137 plusspoeng siden sesongstart.

Lars Torp følger med 135 plusspoeng. Thomas Moen med sine 124 plusspoeng har også en realistisk sjanse til å sikre seg utmerkelsen. Flere også, hvis de deltar i tellende kamper i juni!

Sesongens mest aktive JBTK-spiller ligger an til å bli Lars Torp. Han har spilt 91 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking siden sesongstart.

Thomas Moen (77 kamper) og Olof Götestam (72 kamper) er de eneste realistiske utfordrerne i denne utmerkelseskategorien.

NB! Sjekk tabellene under bildet av Jonas og Lars!

Jensen_Torp_2015

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling siden sesongstart:

Spiller4185242125Endring (P)
Jonas Jensen800937+137
Lars Torp1348.51483.5+135
Thomas Moen11671291+124
Håvard Nygård796905+109
Daniel F. Grefsrud844928+84
Pål Korsgård22102259+49
Hans Gaarder1282.51316.5+34
Erik Støa14011430+29
Kristian Rødningsand1166.51183.5+17
Kenneth H. Ødegård1436.51446.5+10
Olof Götestam19341943.5+9,5
Edward Arnesen800809+9
Regine O. Bergum800804+4
Kjetil Olsen800799-1
Fredrik Wilkens859856-3
Renate H. Ødegård865861-4
Rune Larsson13851375-10
Su Juei Ching16171601-16
Magnus Winger2084.52068.5-16
Eivind Nygård693671-22
Anton Hoel2049.52027-22.5
Benjamin Overaa20111985-26
Yi Hsiung Su20342008-26
Bendik Alme14601416-44
Thomas Møller20521994-58
Terje Herting23942327.5-66.5
Bjørn Erik Wibe13301262-68
Totalt3762037987.5-383

JBTK-utøvernes tellende rankingkamper siden sesongstart:

SpillerKamperSeirerTap
Lars Torp915338
Thomas Moen773641
Olof Götestam723735
Terje Herting512724
Bjørn Erik Wibe471532
Pål Korsgård372611
Daniel F. Grefsrud331419
Bendik Alme321814
Anton Hoel321616
Håvard Nygård301119
Erik Støa291613
Jonas Jensen281612
Su Juei Ching241410
Benjamin Overaa24195
Rune Larsson221012
Hans Gaarder20812
Kristian Rødningsand20812
Magnus Winger18414
Eivind Nygård17017
Fredrik Wilkens16313
Thomas Møller1174
Edward Arnesen734
Kjetil Olsen725
Regine O. Bergum312
Renate H. Ødegård202
Kenneth H. Ødegård220
Yi Hsiung Su202
Totalt754366388

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!