Ny herreklasseinndeling kommende sesong

4
(1)

Fra kommende sesong blir det nye rankingpoenggrenser i herreklassene hvis forslaget fra forbundets rankingkomité vedtas. Det betyr at de fleste JBTK-utøverne rykker ned.

Terje Herting, som er klubbens eneste lokale A-spiller, beholder sin status etter eventuell endring hvis det hadde skjedd nå.

Thomas Møller; klubbens nest beste lokale utøver, blir C-spiller for første gang på 20 år.

Olof Götestam og Jonas Jensen, som begge var C-spillere ved sesongstart og er B-spillere pr. nå, rykker også ned.

Også nedover i rekkene blir det klassenedrykk for mange av våre utøvere.

De varslede endringene er ventet. Det går inflasjon i poengene på NBTFs OnlineRanking. I hver turnering deles det ut flere pluss- enn minuspoeng.

Og det er hele sju år siden siste justering!

Vi har varslet poengjusteringen, som gir JBTKs utøvere bedre sjanse til å hevde seg i sine respektive herreklasser, ved flere anledninger tidligere.

Med unntak av JBTKs nasjonale arrangementer i jevnaker Bordtennishall venter vi på ytterligere konkurransemuligheter i Norge inneværende sesong.

Hvis stillstanden vedvarer så kan vi i hvert fall se fram til JBTKs klubbmesterskap lørdag 20. mars. Ikke lov deg bort til noe annet den dagen!

Forventet klasseinndeling fra 2021/22-sesongen:

KlasseFra (ny)Til (ny)Dagens
Herrer elite26002600+2500+
Herrer A23002599,52200-2499,5
Herrer B20002299,51900-2199,5
Herrer C17001999,51600-1899,5
Herrer D14001699,51300-1599,5
Herrer E12001499,51200-1299,5
Herrer F01199,50-1199,5

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 4 / 5. Antall vurderinger: 1

Bli den første som vurderer artikkelen!