Historiske Flåøien forsvarte tittelen

0
(0)

Jonas Flåøien (B-72) ble den første som klarte å forsvare tittelen i Romjulscupen, da han i dag seiret på best innbyrdes settkvote mot toer Magnus Vikstrøm og Terje Herting.

Spenningen varte helt til dagens aller siste kamp, der Jonas Flåøien (B-72) vant 3-0 mot til da ubeseirede Magnus Vikstrøm (Kjelsås). Tidligere hadde Flåøien tapt 2-3 mot Terje Herting (Jevnaker), som på sin side hadde tapt 1-3 mot Vikstrøm.

Olof Götestam (Jevnaker) spilte jevne kamper mot Flåøien og Vikstrøm. Han sikret seg fjerdeplassen ved å slå Kim Alexander Brattvang (Sarpsborg) i énerfinalepuljen.

HISTORISK: Jonas Flåøien ble den aller første til å forsvare tittelen i Romjulscupen i bordtennis.

| Romjulscupen-historikk |

TOPP 5: Mester Jonas Flåøien (fra venstre), toer Magnus Vikstrøm, treer Terje Herting, firer Olof Götestam og femmer Kim A. Brattvang på pallen.

Blant mange kandidater var det duoen Tore Sæthermoen (Vind) og Victor-André Solbakken (Hvam) som vant dagens Fair Play-premier.

FAIR PLAYERS: Victor André Solbakken og Tore Sæthermoen oppførte seg eksemplarisk, selv etter å ha gått på flere knepne tap, og ble belønnet med hver sin fruktkurv fra KIWI og EXTRA.

Resultatliste Romjulscupen 2019:

Nr.NavnVTPoeng
1.Jonas Flåøien, B-7271+5
2.Magnus Vikstrøm, Kjelsås BTK71+8
3.Terje Herting, Jevnaker BTK71+13
4.Olof Götestam, Jevnaker BTK53+13
5.Kim Alexander Brattvang, Sarpsborg BTK34+7
6.Alexander Karlsrud, Harestua IL61+36
7.Morten Stenvold, Vind IL62+4
8.Isak Johansen Kristiansen, Dal IL44+22
9.Daniel Guddal, Harestua IL24+13
10.Arne Gunnar Ellingsen Ellevold, Harestua IL42+6
11.Hans Georg Selmer, Nordre Eidsvoll IL52-3
12.Victor Sundve Hellevik, Oppegård IL44-25
13.Leif Thorbjørn Jensen, Jevnaker BTK44+12
14.Bent Sæthermoen, Vind IL35+12
15.Watchara Chadkarn, Jevnaker BTK35-7
16.Janne Dahl, Vind IL44-8
17.Kevin Svendsbråten, Jevnaker BTK44+12
18.Daniel Fagerslett Grefsrud, Jevnaker BTK25-21
19.Raymond Boger, Jevnaker BTK26-2
20.Victor-André Solbakken, Hvam26+12
21.Tore Sæthermoen, Vind IL35-7
22.Tony Herting, Jevnaker BTK25+2
23.Martin Jensen, Jevnaker BTK16-8
24.Noah Götestam, Jevnaker BTK07-8

(Arne Gunnar E. Ellevold spilte ikke sine to siste kamper)

Alle som deltok fikk hver sin 10-pakning med sjokoladebarer (Snickers, Twix eller Mars). Nr. 5-10 fikk hver sin karaokemikrofon med høyttaler, de fem beste hver sin DAB-radio og vinneren et minikjøleskap.

Takk til alle som deltok, til alle som bidro til at mesterskapet kunne gjennomføres og til alle som var til stede i Jevnaker Bordtennishall i dag! Stemningen var god underveis, med passe temperatur ute på spilleområdet.

FOTOGRAFEN: Turneringsleder Thomas Møller var også engasjert fotograf i dag. (Foto: Pia-Helén Fagerslett)

JULESTJERNE: To juletrær med stjerne i toppen bidro til å skape julestemning i hallen. (Foto: Lene Jensen)

PREMIEUTDELING: Her er det Kevin Svendsbråten som er framme og får deltakerpremie fra Lene Jensen.

AVGJØRELSEN: Jonas Flåøien avgjorde til sin fordel i aller siste kamp mot Magnus Vikstrøm.

ACTION: Kamper på alle bordene i Jevnaker Bordtennishall.

ACTION: Romjulscupen 2019 samlet 24 spillere som var i aksjon fra kl. 09:00 til 15:15.

DIREKTESENDING: Jevnaker BTK sendte direkte via sine to TV-kanaler JBTKlive1 og JBTKlive2.

OPPTAK: Raymond Boger filmet sine egne kamper med mobiltelefonen.

JBTK-KIOSKEN: Blide damer bak disken; Pia-Helén Fagerslett, Kristin Henriksen og Lene Jensen.

DOMMERE: Terje Herting og Olof Götestam bak hver sin dommertavle.

AVGJØRELSEN: Jonas Flåøien avgjorde til sin fordel i aller siste kamp mot Magnus Vikstrøm.

DE YNGSTE: Tony Herting og Noah Götestam er framtidens JBTK-spillere.

Bilder av samtlige deltakere i aksjon:

Watchara Chadkarn, Jevnaker

Victor-André Solbakken, Hvam

Victor Sundve Hellevik, Oppegård

Tore Sæthermoen, Vind

Tony Herting, Jevnaker

Terje Herting, Jevnaker

Raymond Boger, Jevnaker

Olof Götestam, Jevnaker

Noah Götestam, Jevnaker

Morten Stenvold, Vind

Martin Jensen, Jevnaker

Magnus Vikstrøm, Kjelsås

Leif Thorbjørn Jensen, Jevnaker

Kim Alexander Brattvang, Sarpsborg

Kevin Svendsbråten, Jevnaker

Jonas Flåøien, B-72

Janne Kristine Dahl, Vind

Isak Johansen Kristiansen, Dal

Hans Georg Selmer, Nordre Eidsvoll

Daniel Guddal, Harestua

Daniel Fagerslett Grefsrud, Jevnaker

Bent Sæthermoen, Vind

Arne Gunnar Ellingsen Ellevold, Harestua

Alexander Karlsrud, Harestua

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!