211 plusspoeng

Leif Jensen gjennomførte Mega-cupen med stil, ble belønnet med 12 nye rankingpoeng og sikret seg tittelen som sesongens JBTK-rankingklatrer med klar margin!

Leif økte med 192 poeng sist sesong og har nå toppet sin pers med 211 plusspoeng. Imponerende!

Kevin Svendsbråten, som har spilt desidert flest kamper av alle JBTK-utøverne inneværende sesong, kom nærmest med 170 plusspoeng.

Daniel Fagerslett Grefsrud (+146), Marcus Helin (+114) og Jonas Jensen (+103) er de øvrige som har økt med minst 100 poeng i 2018/19-sesongen.

Rankingklatrerkonkurransen er avsluttet, men det gjenstår én turnering for JBTK inneværende sesong; Sommercupen 2019. Den finner sted lørdag 6. juli i Jevnaker Bordtennishall.

POENGKONGEN: Leif Thorbjørn Jensen er sesongens JBTK-rankingklatrer. (Foto: Lene Jensen)

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. juni 2019:

SpillerStartEndring (P)
Totalt40725.541952+1226.5
Leif Thorbjørn Jensen11961407+211
Kevin Svendsbråten1138.51308.5+170
Daniel Fagerslett Grefsrud1329.51475.5+146
Marcus Helin25422656+114
Jonas Jensen1654.51757.5+103
Wojciech Czapczyk12441334+90
Kaja Jensen893987+94
Watchara Chadkarn13801464+84
Ping Liang Kornbråten10171096+79
Ingeborg Huse Landrø684762+78
Linda Svendsbråten9511021+70
Anders Eriksson31003160+60
Johnson Nketia Adum850908+58
Raymond Boger12001237+37
Isak Døhlen-Jacobsen808842+34
Ervin Georg Egelandsdal730754+24
Terje Herting2354.52377.5+23
Eivind Stenerud Sørum9991021+22
Peter Hedram29162932.5+16.5
Thomas Møller19911997+6
Stig André Boberg710714+4
Anne Stenerud886885-1
Eivind Nygård688684-4
Thomas Moen15471537-10
Lene Jensen956945-11
Fredrik Wilkens837813-24
Lars Jensen979942-37
Olof Götestam19591920-39
Eric Askambay Kristiansen682641-41
Yngve Midtfjell1507.51461.5-46
Leif-Harald Svendsbråten996912-84

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. juni 2019:

SpillerKamperSeirerTap
SUM1446664782
Kevin Svendsbråten1468264
Leif Thorbjørn Jensen1225765
Jonas Jensen1166848
Raymond Boger1084365
Daniel Fagerslett Grefsrud1024854
Watchara Chadkarn1004654
Terje Herting875631
Lene Jensen702545
Linda Svendsbråten712942
Eivind Stenerud Sørum653035
Fredrik Wilkens58949
Olof Götestam562333
Kaja Jensen442222
Anne Stenerud351025
Ingeborg Huse Landrø341024
Yngve Midtfjell321319
Wojciech Czapczyk291514
Leif-Harald Svendsbråten24123
Johnson Nketia Adum1899
Marcus Helin18117
Ping Liang Kornbråten18135
Anders Eriksson16142
Peter Hedram1495
Isak Døhlen-Jacobsen1385
Ervin Georg Egelandsdal1147
Lars Jensen11110
Eric Askambay Kristiansen808
Stig André Boberg835
Thomas Moen826
Thomas Møller541
Eivind Nygård303


Comments are closed.