Leif og Kevin på listetoppene

Leif Jensen har sikret seg flest rankingpoeng og Kevin Svendsbråten har spilt flest kamper blant JBTKs-utøvere pr. 1. november.

Leif Thorbjørn Jensen topper rankingklatrerlisten, som han også gjorde for en måned siden. Han kan skilte med 124 plusspoeng siden sesongstart.

Leif sikret seg 73 nye rankingpoeng i oktober. Med 1320 poeng pr. 1. november tar han farvel med E-klassen. Nå er Leif D-spiller.

Kevin Svendsbråten er nærmeste utfordrer i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer, med 94 plusspoeng.

Marcus Helin har imponert med sterke resultater i eliteserien og sanket 90 poeng. Daniel Fagerslett Grefsrud følger med 71 plusspoeng. Eivind Stenerud Sørum med 62 og Peter Hedram med 45.

Ytterligere sju JBTK-spillere har økt sin poengstatus siden sesongstart.

23 JBTK-utøvere har spilt til sammen 385 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking til nå i 2018/19-sesongen.

175 av dem er endt med seier. Kevin Svendsbråten har spilt flest med sine 46 singlekamper, hvorav 27 er vunnet.

Jonas Jensen, Leif Jensen, Terje Herting, Daniel F. Grefsrud, Watchara Chadkarn, Fredrik Wilkens og Lene Jensen har også spile minst 20 tellende kamper hver.

ØKER MEST: Leif Jensen fører an i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer. (Foto: Jonas Jensen)

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. november 2018:

SpillerStartEndring (P)
Totalt33 296.533 649+352.5
Leif Thorbjørn Jensen11961320+124
Kevin Svendsbråten1138.51232.5+94
Marcus Helin25422632+90
Daniel Fagerslett Grefsrud1330.51401.5+71
Eivind Stenerud Sørum9991061+62
Peter Hedram29162961+45
Wojciech Czapczyk12441272+28
Kaja Jensen893918+25
Anders Eriksson31003124+24
Watchara Chadkarn13801401+21
Terje Herting2354.52368+13.5
Ervin Georg Egelandsdal730741+11
Anne Stenerud886894+8
Thomas Moen15471550+3
Lars Jensen979973-6
Fredrik Wilkens837822-15
Yngve Midtfjell1507.51483.5-24
Raymond Boger12001174-26
Olof Götestam19591925-34
Leif-Harald Svendsbråten996962-34
Lene Jensen956919-37
Linda Svendsbråten951909-42
Jonas Jensen1654.51605.5-49

AKTIV: Kevin Svendsbråten har spilt flest tellende kamper av alle JBTKs utøvere. (Foto: Leif-Harald Svendsbråten)

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. november 2018:

SpillerKamperSeirerTap
SUM385175210
Kevin Svendsbråten462719
Jonas Jensen382018
Leif Thorbjørn Jensen331815
Terje Herting311714
Daniel Fagerslett Grefsrud301515
Watchara Chadkarn261115
Fredrik Wilkens22220
Lene Jensen20515
Raymond Boger1789
Eivind Stenerud Sørum16106
Olof Götestam15213
Linda Svendsbråten14311
Yngve Midtfjell1248
Marcus Helin1183
Leif-Harald Svendsbråten1019
Anne Stenerud936
Wojciech Czapczyk835
Anders Eriksson871
Peter Hedram651
Kaja Jensen532
Thomas Moen422
Ervin Georg Egelandsdal312
Lars Jensen101

Comments are closed.