Nyttårsrakettene

0
(0)

Icon_statistikkDaniel Fagerslett Grefsrud og Thomas Moen er årets nyttårsraketter i Jevnaker BTK. Begge kan se tilbake på meget gode resultater i desember.

OPPTUR: Daniel (t.v.) og Thomas imponerte i desember. Her får Thomas råd fra Daniel på veien mot KM-gullet i Herrer C.

OPPTUR: Daniel (t.v.) og Thomas imponerte i desember. Her får Thomas råd fra Daniel på veien mot KM-gullet i Herrer C.

tim_c_jbtkDet er fortsatt Tim Cornelius (bildet) som kan skilte med den største poengmessige økningen blant JBTK-spillerne på NBTFs OnlineRanking pr. 1. januar 2017, men Daniel og Thomas har gjort det best i desember.

Daniel F. Grefsrud har prestert godt i KM og Romjulscupen. Resultatene har gitt ham 38 plusspoeng i desember. 43 totalt inneværende sesong.

Thomas Moen slo til med KM-gull i Herrer C og solide resultater i Romjulscupen. Han har økt sin poengstatus med 43 i desember og 80 (!) totalt siden sesongstart.

Thomas utfordrer faktisk Tim, som har sikret seg 114 plusspoeng denne sesongen.

Det er unge JBTK-spillere som har sanket flest poeng pr. 1. januar 2017. Bak nevnte trio følger Amund Fredriksen (+41), Jonas Jensen (+39,5) og Kevin Svendsbråten (+38).

Samtlige seks er under 18 år.

20 JBTK-utøvere har notert seg for tellende rankingkamper inneværende sesong. Til sammen er deres poengstatus økt med 272.

Jonas Jensen topper listen over antall spilte kamper siden 1. august 2016. 14-åringen har figurert i 57 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking.

Terje Herting følger med 51, Daniel F. Grefsrud med 46 og Olof Götestam med 45.

De 20 JBTK-spillerne har til sammen spilt 475 tellende kamper. 216 av dem er endt med seier.

Godt nytt år!

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. januar 2017:

Spiller01.08.1601.01.17Endring (P)
Tim Cornelius25632677+114
Thomas Moen13661446+80
Daniel F. Grefsrud10281071+43
Amund Fredriksen800841+41
Jonas Jensen10801119.5+39.5
Kevin Svendsbråten700738+38
Lars Torp1584.51614.5+30
Watchara Chadkarn13111339+28
Kaja Jensen700725+25
Leif T. Jensen940948+8
Stig André Boberg750752+2
Olof Götestam1920.51921.5+1
Thomas Møller20102008-2
Lars Jensen800797-3
Adam Jakobsson23002291-9
Bjørn Erik Wibe12811264-17
Ingeborg H. Landrø750726-24
Terje Herting23052276-29
Fredrik Wilkens851816-35
Pedro Lopez2755.52697-58.5
Totalt27795.528067.5+272

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. januar 2017:

SpillerKamperSeirerTap
Jonas Jensen572334
Terje Herting512823
Daniel F. Grefsrud461927
Olof Götestam452223
Lars Torp403010
Leif T. Jensen361125
Thomas Moen352015
Fredrik Wilkens24420
Kevin Svendsbråten24717
Watchara Chadkarn231211
Amund Fredriksen1578
Bjørn Erik Wibe1578
Tim Cornelius13103
Thomas Møller1293
Adam Jakobsson927
Pedro Lopez817
Ingeborg H. Landrø817
Kaja Jensen826
Lars Jensen303
Stig A. Boberg312
Totalt475216259

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!