Flest kamper, seirer og rankingpoeng

0
(0)

Icon_statistikkLars Torp er JBTKs mest aktive og den mest framgangsrike inneværende sesong. Han har spilt flest kamper, vunnet flest og sanket flest rankingpoeng.

Forrige helg leverte Lars sesongbeste ved å vinne Herrer D som useedet i norgescupstevnet i Bergen. Det var en av 27-åringens aller beste prestasjoner i løpet av hans knappe fire år lange karriere som bordtennisspiller.

TOP MAN: Lars Torp topper begge tabellene pr. 1. februar 2015.

TOP MAN: Lars Torp topper begge tabellene pr. 1. februar 2015.

UTFORDRER: Håvard Nygård har akselerert på rankinglistene og utfordrer Lars på antall plusspoeng inneværende sesong.

UTFORDRER: Håvard Nygård har akselerert på rankinglistene og utfordrer Lars på antall plusspoeng inneværende sesong.

Lars har oppnådd mye siden han startet som voksen fersking i september 2011. Tap i alle seks kampene i debutstevnet og 39 minuspoeng på rankingen vekket bare iveren.

Fra da til nå har Lars Torp økt sin status med nesten 500 poeng!

Han har vunnet flere klasser nasjonalt og internasjonalt. Og han gir seg aldri. Hans sterkeste våpen er vilje, tålmodighet og vinnerinstinkt.

Pr. 1. februar 2015 er han JBTKs suverent mest aktive konkurransedeltaker med sine 73 spilte kamper.

Hans 44 seirer er det heller ingen som kan matche.

Ei heller økningen på 142 rankingpoeng.

| NBTFs OnlineRanking |

Thomas Moen (52 kamper) og Olof Götestam (49 kamper) følger nærmest på oversikten over spilte kamper i 2014/15-sesongen.

Lars har dog fått en ny utfordrer i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer i Håvard Nygård!

Mens Torper’n troner på topp med 142 plusspoeng, har Håvard (14) helt ut av det blå sikret seg 105 plusspoeng på kort tid. Håvard har med det passert den stabile poengsankeren Thomas Moen (90 plusspoeng).

Oversikt over JBTK-spillernes tellende kamper siden sesongstart:

SpillerKamperSeirerTap
Lars Torp734429
Thomas Moen522329
Olof Götestam492524
Bjørn Erik Wibe341123
Bendik Alme291613
Pål Korsgård28208
Terje Herting241014
Håvard Nygård23914
Hans Gaarder20812
Benjamin Overaa20164
Magnus Winger18414
Erik Støa1789
Daniel F. Grefsrud17611
Rune Larsson15105
Anton Hoel1596
Eivind Nygård10010
Thomas Møller862
Fredrik Wilkens505
Kristian Rødningsand413
Jonas Jensen431
Renate H. Ødegård202
Su Juei Ching202
Totalt469229240

Oversikt over JBTK-spillernes rankingpoengutvikling siden sesongstart:

SpillerPr. 1/8-14Pr. 1/2-15Endring (P)
Lars Torp1348.51490.5+142.0
Håvard Nygård796.0901.0+105.0
Thomas Moen1167.01257.0+90.0
Daniel F. Grefsrud844.0898.0+54.0
Pål Korsgård2210.02259.0+49.0
Jonas Jensen800.0844.0+44.0
Hans Gaarder1282.51316.5+34.0
Rune Larsson1385.01417.0+32.0
Olof Götestam1934.01949.0+15.0
Erik Støa1401.01412.0+11.0
Renate H. Ødegård865.0861.0-4.0
Eivind Nygård693.0682.0-11.0
Benjamin Overaa2011.01998.0-13.0
Anton Hoel2049.52036.5-13.0
Fredrik Wilkens859.0843.0-16.0
Magnus Winger2084.52068.5-16.0
Su Juei Ching1617.01598.0-19.0
Thomas Møller2052.02032.0-20.0
Bendik Alme1460.01415.0-45.0
Bjørn Erik Wibe1330.01280.0-50.0
Terje Herting2394.02342.0-52.0
Totalt30 583.030 900.0+317.0
Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!