Januar = Johnsons jubelmåned

5
(1)

Et dusin JBTK-utøvere har vært i aksjon i tellende kamper i januar 2022. Hvis økningen i rankingpoeng og desibel er ensbetydende, så jubler Johnson Nketiah Adum høyest!

Den nasjonale koronanedstengingen av norsk idrett ble opphevet i midten av januar. Jevnaker BTK gjenåpnet sitt treningstilbud nesten umiddelbart og sist helg var et helt dusin JBTK-spillere i aksjon med konkurransedrakten.

Sju av JBTKs 12 utøvere ble belønnet med plusspoeng på NBTFs OnlineRanking for sine resultater i januar.

Johnson Nketiah Adum vant tre av fire kamper i 5. divisjonssluttspillet på Larkollen. I tillegg til at laget hans tok tre poeng på de to seriekampene, gjorde Johnson seg fortjent til 42 rankingpoeng.

MÅNEDENS JBTK-RANKINGKLATRER: Johnson Nketiah Adum avsluttet årets første måned med stil, gode resultater og mange rankingpoeng!

Alle lagkameratene til Johnson ble også belønnet med plusspoeng: Ervin Georg Egelandsdal (+27), Fredrik Wilkens (+18) og Isak Døhlen-Jacobsen (+13).

Espen Bråthen sesongdebuterte i konkurransesammenheng og imponerte stort på vårt 3. divisjonslag. Han vant tre av fire kamper og sikret seg 31 nye rankingpoeng.

Selv om Tony Herting ikke spilte tellende kamper i januar, fører han tilsynelatende komfortabelt av i kampen om å bli Sesongens JBTK-rankingklatrer 2021/22.

Tony leder med 246,5 plusspoeng. Andreas Bråthen Sataøen hadde også konkurransefri i januar. Han står med 210 plusspoeng til nå inneværende sesong.

Ervin Georg Egelandsdal med 175,5 plusspoeng følger nærmest de to unge kometene på 3. plass.

24 JBTK-utøvere har vært i aksjon i tellende kamper pr. 1. februar denne sesongen. 16 av dem har økt sin rankingpoengstatus.

Tony Herting har spilt flest tellende kamper. 64 i tallet. Andreas Bråthen Sataøen og Raymond Boger følger med 48 kamper. Det er nøyaktig samme antall som Tony har vunnet!

Raymond Boger topper aktivitetsoversikten med ni konkurransedeltakelser. Terje Herting og Ervin Georg Egelandsdal følger med sju deltakelser (turneringer eller serierunder).

JBTK-utøvernes tellende kamper og rankingpoengutvikling 2021/22:

NAVNKVT%TP
Tony Herting64481675%7+246.5
Andreas Bråthen Sataøen48341471%6+210,0
Ervin Georg Egelandsdal34201459%7+175.5
Isak Døhlen-Jacobsen32141844%6+133.5
Noah Götestam35161946%5+110,0
Kevin Svendsbråten21210100%3+74,0
Krystian Ziolkowski1810856%3+60,0
Leif Thorbjørn Jensen22111150%5+33.5
Espen Bråthen43175%1+31,0
Leif Harald Svendsbråten136746%3+31,0
Jonas Jensen32141844%5+28.5
Raymond Boger48252352%9+22.5
Watchara Chadkarn178947%4+11.5
Magnus Ziolkowski73443%1+10,0
Olof Götestam34171750%6+8.5
Johnson Nketiah Adum1741324%4+4,0
Håvard Sataøen24131154%3-1,0
Yngve Midtfjell124833%3-12,0
Fredrik Wilkens2141719%5-19,0
Linda Svendsbråten25101540%4-21,0
Lene Skogen1421214%3-28,0
Peter Hedram84450%1-28,0
Dawid Kamil Hyszczyn102820%3-55.5
Terje Herting1911858%4-110,0
Jevnaker BTK57930427553%101+915.5

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 5 / 5. Antall vurderinger: 1

Bli den første som vurderer artikkelen!