Jevn og spennende sommerquiz

0
(0)

Lene og Cato Sæthren vant JBTKs SommerQUIZ 2021, der det skilte svært lite mellom de ti deltakende tomannslagene. Vinnerlaget oppnådde 101 poeng. Sisteplassen vendte bare 16 bak.

De totalt 120 spørsmålene (100+20) ble stilt gjennom fire runder. Samtlige lag svarte rett på minst 20 spørsmål i hver eneste av de fire rundene!

PS! Se bilder av alle deltakerlagene nederst i artikkelen!

Før den siste hadde Jørgen og Vibeke Løvås Grenne skaffet seg en liten luke ned til de nærmeste utfordrerne; Lene og Cato Sæthren – og Anne Gunn Løvli Enger og Svein Erik Enger. Lederlaget hadde 78 poeng. Utfordrerlagene 74.

Vibeke og Jørgen opplevde en aldri så liten «sprekk» med bare 21 poeng i finalerunden, mens Lene og Cato slo til med 27 poeng. Dermed gikk seieren til sistnevnte.

Vinnerlaget ble bedre for hver runde; 23 poeng i den første. 27 i siste.

| JBTKs Grill- og Quizkveld 2020 (fjorårets utgave) |

Spørsmålene ble levert av quizmaster Arvid Holmlund, som etter å ha kreert utfordringer på bestilling fra JBTK, virkelig har lagt listen på perfekt høyde: Noen få plankespørsmål, mange forholdsvis greie, et dryss som krever viten og en håndfull harde nøtter.

VINNERPREMIEUTDELING: Lene og Cato Sæthren mottar gavekortet på hver sin pizza og to tipakninger med Capri Sun-leskedrikker fra JBTKs nestleder Lene Skogen.

Lene og Cato premieres med hver sin valgfrie italienske pizza hos Mester Pizzeria ved Hadeland Glassverk – Jevnakers beste pizza!

Hver av fredagens 20 quizere fikk en tipakning med Capri Sun Orange som takk for deltakelsen.

PS! Årets sommerquiz var opprinnelig terminfestet tidligere i sommer, men ble først gjennomført fredag 20. august som følge av at klubbformann Thomas Møller ble rammet av hjernehinneblødning og tilbrakte en hel måned på sykehus.

GRILLPAUSE: Midtveis i arrangementet koste vi oss med grillmat. Takk til Tone og Jan Tore for medbrakt tønnegrill i megaklassen, samt opptenning og transport!

GOD PLASS: De ti lagene som deltok i årets sommerquiz hadde god plass i Jevnaker Bordtennishall. Spørsmålene ble levert av quizmaster Arvid Holmlund og servert skriftlig på stor TV-skjerm.

JBTKs SommerQUIZ 2021 – resultatlisten:
1. Lene Sæthren & Cato Sæthren (101 poeng)
2. Vibeke Løvås Grenne & Jørgen Løvås Grenne (99 poeng)
3. Anne Gunn Løvli Enger & Svein Erik Enger (97 poeng)
3. Lene Skogen & Thomas Møller (97 poeng)
5. Terje Grina & Lars Ødegård (92 poeng)
5. Asgeir Holmstrøm & Leif Thorbjørn Jensen (92 poeng)
7. Lindis Dahlstrøm & Berit Virag Tønsaker (91 poeng)
8. Tone Merethe Ødegård & Jan Tore Hansen (90 poeng)
9. May Wilkens & Fredrik Wilkens (88 poeng)
10. Johnson Nketiah Adum & Birger Sæthren (85 poeng)

Tusen takk til alle deltakerne og for en trivelig kveld med morsomme utfordringer! Og en ekstra takk til alle som hjalp til med å rydde opp etterpå. Neste JBTK-Quiz er Tone M. Ødegaard hovedansvarlig for – i romjulen.

Nr.LagR1R2R3R4Totalt
1Lene Sæthren/Cato Sæthren23252627101
2Jørgen Løvås Grenne/Vibeke Løvås Grenne2525282199
3Lene Skogen/Thomas Møller2623232597
4Svein Erik Enger/Anne Gunn Løvli Enger2624242397
5Asgeir Holmstrøm/Leif Thorbjørn Jensen2224222492
6Terje Grina/Lars Ødegård2621222392
7Lindis Dahlstrøm/Berit Virag Tønsaker2223252191
8Tone Merethe Ødegård/Jan Tore Hansen2125222290
9May Wilkens/Fredrik Wilkens2022222488
10Birger Sæthren/Johnson Nketiah Adum2222202185

Bilder av alle årets sommerquizlag (klikk på dem for større format!):

Lars Ødegård og Terje Grina.

Tone Merethe Ødegaard og Jan Tore Hansen.

May Wilkens og Fredrik Wilkens.

Lindis Dahlstrøm og Berit Virag Tønsaker.

Leif Thorbjørn Jensen og Asgeir Holmstrøm.

Johnson Nketiah Adum og Birger Sæthren.

Lene Sæthren og Cato Sæthren – vinnerduoen!

Vibeke Løvås Grenne og Jørgen Løvås Grenne.

Svein Erik Enger og Anne Gunn Løvli Enger.

Lene Skogen og Thomas Møller.

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!