Sesongens rankingklatrer: Kevin utfordrer Leif

Kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer hardner til. Leif Jensen fører fortsatt, men Kevin Svendsbråten har nærmet seg kraftig. Daniel F. Grefsrud er også på skuddhold.

Leif Thorbjørn Jensen holder stand med 199 plusspoeng siden sesongstart, men han mistet 11 i Påskecupen 2019.

Kevin Svendsbråten (+18) og Daniel (+31) tok samtidig solide utfordrerklyv i påskecupen. Kevin og Daniel har henholdsvis 171 og 145 plusspoeng siden sesongstart.

Det er ikke mange turneringer igjen inneværende sesong, så hvis noen skal klare å passere Leif gjelder det å vurdere deltakelse i Mega-cupen på Lørenskog og/eller Lia-kixen i Grimstad.

Sesongutmerkelsene skal nemlig deles ut lenge før Sommercupen 2019 i Jevnaker Bordtennishall. Følg med for kunngjøring av dato for JBTKs sesongavslutning!

UTFORDRER: Kevin Svendsbråten nærmet seg Leif Thorbjørn Jensens poengscore for sesongen i april, men det er ikke mange sjansene igjen.

Kevin Svendsbråten har spilt 142 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking i 2018/19-sesongen. Det antallet er det neppe noen som klarer å overgå.

Leif T. Jensen følger nærmest med 111 kamper. Jonas Jensen (110), Raymond Boger (103) og Daniel F. Grefsrud (102) er også oppe i tresifret antall.

JBTKs utøvere har samlet allerede vært i aksjon i flere tellende kamper enn foregående sesong; 1378 mot 1312.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. mai 2019:

SpillerStartEndring (P)
Totalt40732.541953+1220.5
Leif Thorbjørn Jensen11961395+199
Kevin Svendsbråten1138.51309.5+171
Daniel Fagerslett Grefsrud1330.51475.5+145
Marcus Helin25422656+114
Watchara Chadkarn13801493+113
Wojciech Czapczyk12441334+90
Jonas Jensen1654.51742.5+88
Ingeborg Huse Landrø684770+86
Kaja Jensen893979+86
Ping Liang Kornbråten10221096+74
Linda Svendsbråten9511014+63
Anders Eriksson31003160+60
Johnson Nketia Adum850908+58
Isak Døhlen-Jacobsen808842+34
Raymond Boger12001230+30
Terje Herting2354.52378.5+24
Ervin Georg Egelandsdal730754+24
Eivind Stenerud Sørum9991021+22
Peter Hedram29162932.5+16.5
Thomas Møller19911997+6
Stig André Boberg710714+4
Lene Jensen9569560
Anne Stenerud886885-1
Eivind Nygård689684-5
Thomas Moen15471537-10
Fredrik Wilkens837813-24
Lars Jensen979942-37
Olof Götestam19591920-39
Eric Askambay Kristiansen682641-41
Yngve Midtfjell1507.51461.5-46
Leif-Harald Svendsbråten996912-84

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. mai 2019:

SpillerKamperSeirerTap
SUM1378638740
Kevin Svendsbråten1428161
Leif Thorbjørn Jensen1115457
Jonas Jensen1106446
Raymond Boger1034261
Daniel Fagerslett Grefsrud1024854
Watchara Chadkarn914249
Terje Herting714625
Eivind Stenerud Sørum653035
Linda Svendsbråten652738
Lene Jensen642440
Fredrik Wilkens58949
Olof Götestam562333
Kaja Jensen442222
Anne Stenerud351025
Yngve Midtfjell321319
Wojciech Czapczyk291514
Ingeborg Huse Landrø25916
Leif-Harald Svendsbråten24123
Johnson Nketia Adum1899
Marcus Helin18117
Ping Liang Kornbråten18135
Anders Eriksson16142
Peter Hedram1495
Isak Døhlen-Jacobsen1385
Ervin Georg Egelandsdal1147
Lars Jensen11110
Eric Askambay Kristiansen808
Stig André Boberg835
Thomas Moen826
Thomas Møller541
Eivind Nygård303

Comments are closed.