Leif topper med ny poengpers

Leif Jensen sanket nye poeng i januar og holder stand på toppen av JBTKs rankingklatreroversikt pr. 1. februar. Han er én av sju JBTK-spillere med poengpers.

POENGGLIS: Leif Thorbjørn Jensen har gått i pluss på Norgesrankingen hver eneste måned inneværende sesong. (Foto: Lene Jensen)

Leif Thorbjørn Jensen har økt med 179 poeng på NBTFs OnlineRanking siden sesongstart. Han har vunnet 37 av sine 73 tellende kamper og står med 1375 poeng pr. 1. februar 2019.

Det er all time high for Leif, som uten sidestykke legger ned flest treningstimer av alle i Jevnaker BTK.

Kevin Svendsbråten følger med 116 plusspoeng. Han har spilt 97 kamper og vunnet 60. Flest kamper og seirer av alle JBTKs utøvere pr. 1. februar.

Watchara Chadkarn kan også skilte med ny personlig rekord, med 1480 rankingpoeng pr. 1. februar. “Ek” har imponert i januar og økt sin poengstatus med 100 siden sesongstart.

Marcus Helin har aldri hatt flere enn sine 2633,5 norske rankingpopeng før. Det er 91,5 flere enn da sesongen startet. Han har vunnet ni av sine 15 kamper i eliteserien.

Kaja Jensen setter også pers med 978 poeng. Hun har lagt en alen til sin vekst og sanket 85 rankingpoeng inneværende sesong.

Terje Herting (2416 poeng), Ping Liang Kornbråten (1075) og Ervin Georg Egelandsdal (754) har heller aldri hatt høyere poengstatus enn nå.

31 JBTK-utøvere har til sammen spilt 944 kamperNBTFs OnlineRanking i 2018/19-sesongen.

Allerede i løpet av helgen runder vi 1000, som klubbens 15 deltakere i regionscupen på Harestua sørger for!

Kanskje det går så bra at summen av JBTK-utøvernes plusspoeng også runder 1000? Pr. 1. februar har vi sammenlagt økt rankingpoengstatusen med 880…

I februar er det også D-rankingstevne på Jevnaker og seriespill for de fleste av JBTK-lagene.

Her er status i tabellform etter at årets første måned er historie:

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. februar 2019:

SpillerStartEndring (P)
Totalt39054.539934.5+880
Leif Thorbjørn Jensen11961375+179
Kevin Svendsbråten1138.51254.5+116
Watchara Chadkarn13801480+100
Marcus Helin25422633.5+91.5
Kaja Jensen893978+85
Daniel Fagerslett Grefsrud1330.51398.5+68
Terje Herting2354.52416+61.5
Jonas Jensen1654.51712.5+58
Ping Liang Kornbråten10221075+53
Wojciech Czapczyk12441288+44
Ingeborg Huse Landrø684723+39
Eivind Stenerud Sørum9991034+35
Anders Eriksson31003124+24
Ervin Georg Egelandsdal730754+24
Johnson Nketia Adum850857+7
Thomas Møller19911997+6
Stig André Boberg710714+4
Peter Hedram29162919+3
Thomas Moen15471550+3
Isak Døhlen-Jacobsen808809+1
Eivind Nygård689684-5
Lars Jensen979973-6
Anne Stenerud886880-6
Raymond Boger12001193-7
Linda Svendsbråten951939-12
Lene Jensen956939-17
Yngve Midtfjell1507.51489.5-18
Fredrik Wilkens837815-22
Olof Götestam19591930-29
Eric Askambay Kristiansen682641-41
Leif-Harald Svendsbråten996933-63

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. februar 2019:

SpillerKamperSeirerTap
SUM944435509
Kevin Svendsbråten976037
Jonas Jensen854936
Leif Thorbjørn Jensen733736
Raymond Boger682543
Daniel Fagerslett Grefsrud652837
Watchara Chadkarn632835
Terje Herting603921
Lene Jensen511734
Eivind Stenerud Sørum502624
Linda Svendsbråten421329
Fredrik Wilkens40733
Olof Götestam351223
Kaja Jensen281711
Wojciech Czapczyk21912
Anne Stenerud20515
Leif-Harald Svendsbråten17116
Yngve Midtfjell16610
Ingeborg Huse Landrø15510
Marcus Helin1596
Ping Liang Kornbråten1284
Peter Hedram1165
Ervin Georg Egelandsdal1147
Johnson Nketia Adum844
Anders Eriksson871
Eric Askambay Kristiansen808
Stig André Boberg835
Isak Døhlen-Jacobsen844
Thomas Møller541
Thomas Moen422
Eivind Nygård303
Lars Jensen101

AKTIVE: Kevin har spilt 97 tellende kamper. Raymond 68. (Foto: Lene Jensen)

Comments are closed.