Jensen foran Jensen

Leif Thorbjørn Jensen har gått i pluss i ti av elleve evenementer inneværende sesong. Med 165 plusspoeng er han best av alle i JBTK pr. 1. januar 2019.

Leif har vunnet 33 av sine 63 kamper og forbedrer seg stadig, selv om han begynte å spille bordtennis i godt voksen alder.

Med 1361 poeng pr. 1. januar er han blitt en spiller å regne med. En utfordring for mange i samme omegn nivåmessig, samtidig som han har potensial til å klatre videre på Norgesrankingen.

Sønnen til Leif, Jonas, lå sist på listen over JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling med 62 minuspoeng pr. 1. desember.

Nå er Jonas Jensen oppe på delt 2. plass med 90 plusspoeng! Han har med andre ord sikret seg 152 plusspoeng i desember. Rå prestasjoner gjennom årets siste måned av forrige sesongs JBTK-rankingklatrer!

Det er Marcus Helin som deler den nærmeste utfordrerposisjonen med Jonas. Han har også økt sin rankingpoengstatus med 90 inneværende sesong. Utelukkende med sterke resultater i eliteserien.

Fredag 4. januar kommer han til Jevnaker for å spille nye kamper i Stigaligaen.

Kevin Svendsbråten toppet JBTKs rankingklatrerliste 1. desember, men har ikke hatt noen god måned. Likevel kan han skilte med 78 plusspoeng denne sesongen.

Kaja Jensen og Eivind Stenerud har imponert med henholdsvis 76 og 69 plusspoeng til nå.

20 av de 31 JBTK-utøverne som har spilt tellende kamper på NBTFs OnlineRanking denne sesongen kan skilte med poengøkning.

Kevin Svendsbråten har vært den mest aktive JBTK-spilleren med sine 91 kamper inneværende sesong. Han har vunnet 54 av dem.

Jonas Jensen følger med 81 kamper, hvorav 49 er endt med seier.

FØRER AN: Leif T. Jensen blir sakte og sikkert en bedre bordtennisspiller. 165 plusspoeng pr. 1. januar er imponerende.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. januar 2019:

SpillerStartEndring (P)
Totalt37777.538570+792.5
Leif Thorbjørn Jensen11961361+165
Marcus Helin25422632+90
Jonas Jensen1654.51744.5+90
Kevin Svendsbråten1138.51216.5+78
Kaja Jensen893969+76
Eivind Stenerud Sørum9991061+62
Ping Liang Kornbråten10221075+53
Wojciech Czapczyk12441296+52
Watchara Chadkarn13801431+51
Terje Herting2354.52404+49.5
Peter Hedram29162961+45
Daniel Fagerslett Grefsrud1330.51369.5+39
Ingeborg Huse Landrø684723+39
Anders Eriksson31003124+24
Ervin Georg Egelandsdal730754+24
Johnson Nketia Adum850857+7
Thomas Møller19911997+6
Stig André Boberg710714+4
Thomas Moen15471550+3
Isak Døhlen-Jacobsen808809+1
Eivind Nygård689684-5
Lars Jensen979973-6
Anne Stenerud886876-10
Fredrik Wilkens837826-11
Yngve Midtfjell1507.51489.5-18
Raymond Boger12001177-23
Linda Svendsbråten951928-23
Lene Jensen956927-29
Eric Askambay Kristiansen682641-41
Olof Götestam19591912.5-46.5
Leif-Harald Svendsbråten996933-63

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. januar 2019:

SpillerKamperSeirerTap
SUM806378428
Kevin Svendsbråten915437
Jonas Jensen814932
Leif Thorbjørn Jensen633330
Daniel Fagerslett Grefsrud572334
Terje Herting563818
Raymond Boger491732
Watchara Chadkarn452025
Lene Jensen381226
Eivind Stenerud Sørum372215
Linda Svendsbråten361026
Fredrik Wilkens35728
Olof Götestam24519
Kaja Jensen21147
Wojciech Czapczyk19910
Leif-Harald Svendsbråten17116
Anne Stenerud17413
Yngve Midtfjell16610
Ingeborg Huse Landrø15510
Ping Liang Kornbråten1284
Ervin Georg Egelandsdal1147
Marcus Helin1183
Johnson Nketia Adum844
Anders Eriksson871
Eric Askambay Kristiansen808
Stig André Boberg835
Isak Døhlen-Jacobsen844
Peter Hedram651
Thomas Møller541
Thomas Moen422
Eivind Nygård303
Lars Jensen101

Comments are closed.