Potensiell rankingkonge

Kevin Svendsbråten har spilt flest kamper og tatt flest rankingpoeng pr. 1. desember. Den unge prinsen kan bli kronet til konge ved sesongslutt – hvis han klarer å følge opp!

KONGEGLIS: Kevin Svendsbråten har grunn til å glise etter å ha prestert godt inneværende sesong.

Kevin har levert flotte resultater inneværende sesong. 14-åringen har vunnet 40 av sine 64 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking pr. 1. desember.

I grunnserien i 5. divisjon vant Kevin 24 av 25 singlekamper. Og samtlige sju doublekamper.

Etter å ha skuslet bort 11 rankingpoeng i åpningsturneringen på hjemmebane i september har han slått tilbake med poengøkning i hver deltakelse.

Minus 11 er blitt til pluss 143 poeng.

Kevin startet med 700 poeng i oktober 2016. På to år har han økt med nesten 600 rankingpoeng. Uten å ta ut så mye av sitt potensial!

Unge Svendsbråten er talentfull og han skjerper seg når det gjelder, men han har fortsatt mye å hente på innsats mot bedre motstandere.

Kevin må nok pushe seg mer for å følge opp den herlige sesongstarten – samtidig som han kan være stolt over det han har klart å oppnå til nå.

Utfordrerne står i kø. Leif Jensen (+132), Marcus Helin (+90), Daniel F. Grefsrud (+77), Kaja Jensen (+76) og Eivind S. Sørum (+69) kan alle ta igjen Kevin med innsats og flyt som fører til gode resultater.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. desember 2018:

SpillerStartEndring (P)
Totalt38052.538537+484.5
Kevin Svendsbråten1138.51281.5+143
Leif Thorbjørn Jensen11961328+132
Marcus Helin25422632+90
Daniel Fagerslett Grefsrud1330.51407.5+77
Kaja Jensen893969+76
Eivind Stenerud Sørum9991068+69
Peter Hedram29162961+45
Wojciech Czapczyk12441282+38
Ping Liang Kornbråten10221053+31
Anders Eriksson31003124+24
Ervin Georg Egelandsdal730754+24
Watchara Chadkarn13801398+18
Terje Herting2354.52369+14.5
Anne Stenerud886898+12
Ingeborg Huse Landrø684695+11
Johnson Nketia Adum850857+7
Stig André Boberg710714+4
Thomas Moen15471550+3
Isak Døhlen-Jacobsen808809+1
Lars Jensen979973-6
Fredrik Wilkens837826-11
Yngve Midtfjell1507.51483.5-24
Raymond Boger12001171-29
Olof Götestam19591925-34
Linda Svendsbråten951917-34
Lene Jensen956918-38
Eric Askambay Kristiansen682641-41
Leif-Harald Svendsbråten996940-56
Jonas Jensen1654.51592.5-62

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. desember 2018:

SpillerKamperSeirerTap
SUM562263299
Kevin Svendsbråten644420
Jonas Jensen482226
Leif Thorbjørn Jensen412318
Terje Herting372116
Fredrik Wilkens35728
Daniel Fagerslett Grefsrud341717
Eivind Stenerud Sørum312011
Watchara Chadkarn301317
Lene Jensen24618
Raymond Boger21912
Kaja Jensen21147
Linda Svendsbråten21516
Yngve Midtfjell16610
Olof Götestam15213
Leif-Harald Svendsbråten13112
Anne Stenerud1248
Ervin Georg Egelandsdal1147
Wojciech Czapczyk1165
Marcus Helin1183
Ingeborg Huse Landrø826
Johnson Nketia Adum844
Anders Eriksson871
Eric Askambay Kristiansen808
Stig André Boberg835
Isak Døhlen-Jacobsen844
Ping Liang Kornbråten743
Peter Hedram651
Thomas Moen422
Lars Jensen101

Comments are closed.