Kong Kevin

0
(0)

Icon_statistikkKevin Svendsbråten har sanket 230 rankingpoeng i løpet av sesongen og kan se fram til å bli kronet som sesongens JBTK-rankingklatrer.

POENGKONGEN: Kevin Svendsbråten er sesongens JBTK-rankingklatrer 2016/17. (Foto: Lene Jensen)

POENGKONGEN: Kevin Svendsbråten er sesongens JBTK-rankingklatrer 2016/17. (Foto: Lene Jensen)


PÅ PALLEN: Jonas Jensen og Daniel Fagerslett Grefsrud kan også vise til solide poengmessige framganger.

PÅ PALLEN: Jonas Jensen og Daniel Fagerslett Grefsrud kan også vise til solide poengmessige framganger.

Kevin har levert en super debutsesong og sanket poeng jevnt og trutt i de ti stevnene han har deltatt i.

Spesielt etter nyttår har poengsankingen vært kongelig.

Sist helg tok Kevin Svendsbråten en flott 2. plass i Mega-cupen på Lørenskog. Med sju seirer på ti kamper avgjorde han kampen om rankingklatrertittelen med 55 nye plusspoeng.

Nå har Kevin 930 poeng på NBTFs OnlineRanking. Hvis han fortsetter å trene godt, kan antallet bli firesifret.

Et annet mål for neste sesong kan også være å oppnå positiv kvote. I 2016/17-sesongen spilte Kevin 67 kamper. Han vant 31 og tapte 36 av dem.

Jonas Jensen endte som nummer to på rankingklatrerlisten i JBTK, med solide 168 plusspoeng.

Jonas topper derimot oversikten over antall spilte kamper. Jonas har spilt flest, vunnet flest og tapt flest av alle JBTKs utøvere gjennom 2016/17-sesongen.

På 16 stevnedeltakelser har Jonas vunnet 57 av sine 111 tellende kamper.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. juni 2017:

SpillerPr. 1/8-16Pr. 1/6-17Endring (P)
Kevin Svendsbråten700930+230
Jonas Jensen10801248+168
Daniel F. Grefsrud10281159+131
Thomas Moen13661482+116
Tim Cornelius25632659+96
Eivind S. Sørum800878+78
Daniel Miancho800865+65
Leif T. Jensen9401004+64
Amund Fredriksen800864+64
Marcus Helin25002558.5+58.5
Olof Götestam1920.51973+52.5
Kaja Jensen700740+40
Adam Jakobsson23002331.5+31.5
Terje Herting23052326+21
Thomas Møller20102024+14
Ruben Kvamme11001109+9
Lene Jensen800807+7
Morten Røstad10501054+4
Watchara Chadkarn13111313+2
Svein Arne Fredriksen800794-6
Erik Støa14271416-11
Christine Boberg650635-15
Fredrik Wilkens851836-15
Lars Jensen800784-16
Bjørn Erik Wibe12811264-17
Stig André Boberg750729-21
Mathias Jadot-Kvamme750714-36
Ingeborg H. Landrø750698-52
Pedro Lopez2755.52697-58.5
Totalt36888378921004

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. juni 2017:

SpillerKamperSeirerTap
Jonas Jensen1115754
Daniel F. Grefsrud914447
Terje Herting864739
Olof Götestam734033
Kevin Svendsbråten673136
Watchara Chadkarn612338
Leif T. Jensen541935
Thomas Moen513120
Eivind S. Sørum371621
Kaja Jensen331122
Fredrik Wilkens32923
Amund Fredriksen281315
Adam Jakobsson22616
Thomas Møller20155
Ingeborg H. Landrø19118
Mathias Jadot-Kvamme18216
Tim Cornelius18126
Daniel Miancho1596
Bjørn Erik Wibe1578
Ruben Kvamme14311
Stig André Boberg1138
Lars Jensen909
Pedro Lopez817
Erik Støa835
Christine Boberg817
Marcus Helin770
Morten Røstad624
Lene Jensen312
Svein Arne Fredriksen303
Totalt928414514

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!