Månedens JBTK-trio

0
(0)

Icon_statistikkJonas Jensen, Kevin Svendsbråten og Daniel F. Grefsrud har oppnådd kjemperesultater i februar og topper JBTKs liste over de beste rankingklatrerne pr. 1. mars.

OPPTUR: Kevin Svendsbråten (f.v.), Jonas Jensen og Daniel F. Grefsrud fører an i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer.

OPPTUR: Kevin Svendsbråten (f.v.), Jonas Jensen og Daniel F. Grefsrud fører an i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer.

Det har vært nok en aktiv måned for Jevnaker BTKs utøvere.

Vi deltok med 11 spillere i regionscupen på Harestua, 14 i det nasjonale rekruttrankingstevnet på Jevnaker og en kvartett var i aksjon for eliteserielaget i februar.

20 av klubbens utøvere har spilt tellende kamper i februar.

Enda flere, faktisk, men mange er for unge til at resultatene publiseres offentlig.

Pr. 1. mars har 24 lisensierte JBTK-utøvere vært i aksjon i tellende kamper på NBTFs OnlineRanking.

Jonas Jensen troner øverst på begge de månedlige statistiske listene over flest spilte kamper og flest plusspoeng.

Jonas har lenge vist lovende takter og fin utvikling, men i februar 2017 fikk han sitt fortjente gjennombrudd med to klasseseirer i regionscupen på Harestua og gull i rekruttrankingstevnet på Jevnaker.

Det er lenge siden en JBTK-utøver har sanket 153 rankingpoeng i løpet av én måned. Jonas klarte det på åtte dager!

Kevin Svendsbråten har sikret seg 132 rankingpoeng inneværende sesong. Daniel F. Grefsrud 130.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. mars 2017:

Spiller1/8-161/3-17Endring (P)
Jonas Jensen10801264.5+184.5
Kevin Svendsbråten700832+132
Daniel F. Grefsrud10281158+130
Thomas Moen13661467+101
Tim Cornelius25632659+96
Eivind S. Sørum800863+63
Marcus Helin25002558.5+58.5
Daniel Miancho800855+55
Amund Fredriksen800843+43
Leif T. Jensen940982+42
Kaja Jensen700735+35
Adam Jakobsson23002331.5+31.5
Watchara Chadkarn13111323+12
Thomas Møller20102022+12
Olof Götestam1920.51921+0.5
Lars Jensen800797-3
Erik Støa14271416-11
Christine Boberg650635-15
Fredrik Wilkens851836-15
Bjørn Erik Wibe12811264-17
Stig André Boberg750729-21
Terje Herting23052279-26
Ingeborg H. Landrø750721-29
Pedro Lopez2755.52697-58.5
Totalt3238833188.5800.5

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. mars 2017:

SpillerKamperSeirerTap
Jonas Jensen874740
Daniel F. Grefsrud763838
Terje Herting693534
Olof Götestam542529
Leif T. Jensen431429
Thomas Moen412615
Kevin Svendsbråten401624
Watchara Chadkarn381523
Fredrik Wilkens32923
Adam Jakobsson22616
Amund Fredriksen211011
Eivind S. Sørum19109
Tim Cornelius18126
Thomas Møller17134
Mathias Jadot-Kvamme15213
Bjørn Erik Wibe1578
Ingeborg H. Landrø11110
Stig A. Boberg1138
Pedro Lopez817
Erik Støa835
Christine Boberg817
Daniel Miancho761
Marcus Helin770
Lars Jensen303
Totalt670307363

 

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!