Sparebank 1-vinnerne på tabelltoppene

0
(0)

Icon_statistikkJonas Jensen og Thomas Moen topper hver sin JBTK-liste pr. 1. februar. Jonas med flest kamper og Thomas med flest rankingpoeng.

ÉNERE: Jonas Jensen (t.v.) og Thomas Moen vant hver sin klasse i Sparebank 1-cupen i Modum sist helg. Pr. 1. februar topper de også hver sin JBTK-liste.

ÉNERE: Jonas Jensen (t.v.) og Thomas Moen vant hver sin klasse i Sparebank 1-cupen i Modum sist helg. Pr. 1. februar topper de også hver sin JBTK-liste.

Jonas Jensen vant sjåførklassen i Sparebank 1-cupen på Geithus sist helg. Selv om kampene i den klassen ikke teller på rankingen, så troner Jonas øverst på statistikken over antall spilte kamper inneværende sesong.

Det er kun Terje Herting som kommer nær Jonas’ 63 tellende kamper i 2016/17-sesongen pr. 1. februar.

22 JBTK-spillere har vært i aksjon i kamper som inngår på NBTFs OnlineRanking. Totalt har flere enn 40 JBTK-medlemmer deltatt på turneringer til nå denne sesongen.

Potensialet er enda større, for medlemstallet i Jevnaker BTK nærmer seg 100!

Thomas Moen sikret seg 21 nye rankingpoeng i Sparebank 1-cupen, der han ubeseiret slo seg til topps i den utvidede rekruttklassen.

Den blivende 18-åringen har økt sin rankingstatus med 101 poeng siden august i fjor.

Tim Cornelius slet med skade under sist helgs eliteserierunde i Grimstad og presterte følgelig langt under pari. Det kostet ham mange rankingpoeng.

Tim kan likevel skilte med en økning på 96 poeng inneværende sesong.

Kevin Svendsbråten kommer som et skudd. Han imponerte i Katfoshallen og har sikret seg 87 rankingpoeng på meget kort tid.

Også Daniel Fagerslett Grefsrud opplever framgang poengmessig.

Marcus Helin har egentlig sanket flest poeng av alle JBTK-spillere; bare i løpet av januar. Men hans poengsum er blitt manuelt oppjustert av NBTF slik at han offisielt kun har økt med 58,5.

Til helgen er det regionscup på Harestua og helgen etter står rekruttrankingstevnet på Jevnaker for tur.

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. februar 2017:

SpillerKamperSeirerTap
Jonas Jensen874740
Daniel F. Grefsrud763838
Terje Herting693534
Olof Götestam542529
Leif T. Jensen431429
Thomas Moen412615
Kevin Svendsbråten401624
Watchara Chadkarn381523
Fredrik Wilkens32923
Adam Jakobsson22616
Amund Fredriksen211011
Eivind S. Sørum19109
Tim Cornelius18126
Thomas Møller17134
Mathias Jadot-Kvamme15213
Bjørn Erik Wibe1578
Ingeborg H. Landrø11110
Stig A. Boberg1138
Pedro Lopez817
Erik Støa835
Christine Boberg817
Daniel Miancho761
Marcus Helin770
Lars Jensen303
Totalt670307363

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. februar 2017:

Spiller1/8-161/2-17Endring (P)
Thomas Moen13661467+101
Tim Cornelius25632659+96
Kevin Svendsbråten700787+87
Daniel F. Grefsrud10281094+66
Marcus Helin25002558.558+.5
Amund Fredriksen800841+41
Kaja Jensen700741+41
Jonas Jensen10801111.5+31.5
Watchara Chadkarn13111338+27
Thomas Møller20102022+12
Leif T. Jensen940948+8
Adam Jakobsson23002303+3
Stig André Boberg750752+2
Olof Götestam1920.51918.5-2
Lars Jensen800797-3
Eivind S. Sørum800795-5
Erik Støa14271416-11
Bjørn Erik Wibe12811264-17
Ingeborg H. Landrø750721-29
Fredrik Wilkens851816-35
Pedro Lopez2755.52697-58.5
Terje Herting23052243-62
Totalt3093831289.5351.5

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!