Tim i skuddet

0
(0)

Icon_statistikkTim Cornelius har bare spilt seks singlekamper, men likefullt sanket flest rankingpoeng av JBTKs utøvere til nå denne sesongen.

tim_cPr. 1. november har Tim 66 rankingpoeng flere enn ved sesongstart 1. august.

JBTKs unge og fremadstormende spiller fra Sverige har vunnet fem av sine seks singlekamper i Stigaligaen.

Han startet sesongen med 2563 poeng. Nå har han 2629 poeng på NBTFs OnlineRanking.

Jonas Jensen har også levert solide resultater. Han kan skilte med 41,5 plusspoeng pr. 1. november.

Nykommerne Amund Fredriksen (+30) og Kaja Jensen (+20) følger dernest i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer!

Totalt har 17 JBTK-utøvere vært i aksjon i til sammen 263 tellende kamper, hvorav 123 er vunnet. Den samlede poengstatusen er økt med 161,5.

Terje Herting og Lars Torp har spilt flest kamper; begge 31 i tallet. Torp er med sine 22 seirer mestvinnende blant JBTK-utøverne til nå i sesongen.

Olof Götestam følger med 30 spilte kamper, foran den ivrige duoen Jonas Jensen (25) og Daniel F. Grefsrud (23).

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. november 2016:

Spiller4258342675Endring (P)
Tim Cornelius25632629+66
Jonas Jensen10801121.5+41.5
Amund Fredriksen800830+30
Kaja Jensen700720+20
Watchara Chadkarn13111325+14
Leif T. Jensen940953+13
Thomas Moen13661378+12
Kevin Svendsbråten700706+6
Lars Torp1584.51588.5+4
Daniel F. Grefsrud10281030+2
Terje Herting23052304.5-0.5
Bjørn Erik Wibe12811280-1
Thomas Møller20102008-2
Lars Jensen800797-3
Adam Jakobsson23002291-9
Fredrik Wilkens851836-15
Olof Götestam1920.51904-16.5
Totalt2354023701.5+161.5

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. november 2016:

SpillerKamperSeirerTap
Terje Herting311813
Lars Torp31229
Olof Götestam301218
Jonas Jensen251114
Daniel F. Grefsrud23914
Leif T. Jensen18612
Fredrik Wilkens17314
Watchara Chadkarn1578
Thomas Møller1293
Kevin Svendsbråten1129
Thomas Moen1165
Amund Fredriksen954
Kaja Jensen826
Bjørn Erik Wibe752
Adam Jakobsson615
Tim Cornelius651
Lars Jensen303
Totalt263123140

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!