Prins Jonas

Icon_statistikkJonas Jensen holder taktpinnen i kappløpet om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer når bare én turnering gjenstår. Watchara Chadkarn og Daniel F. Grefsrud er de nærmeste utfordrerne.

150 PLUSSPOENG: Jonas Jensen har økt sin poengstatus mest av alle JBTKs utøvere siden sesongstart.

150 PLUSSPOENG: Jonas Jensen har økt sin poengstatus mest av alle JBTKs utøvere siden sesongstart.

Med sine 150 plusspoeng pr. 1. mai er prinsen nær ved å bli kronet til konge. Siste sjanse for utfordrerne er Mega-cupen 28. og 29. mai. Sesongens JBTK-rankingklatrer kåres nemlig når den oppdaterte Norgesrankingen publiseres 1. juni.

Jonas har slått ut i full blomst denne sesongen. Han har vist at han har vinnervilje og ambisjoner. Jonas har fortsatt mye å hente på det mentale, men framgangen nivåmessig er merkbar.

Han begynner sakte, men sikkert å nærme seg nivået til de nest beste seniorene i Jevnaker BTK. Og har hevdet seg respektabelt i aldersbestemte klasser gjennom sesongen.

UTFORDRER: Daniel F. Grefsrud har sikret seg 105 rankingpoeng denne sesongen.

UTFORDRER: Daniel F. Grefsrud har sikret seg 105 rankingpoeng denne sesongen.

Det har også Daniel Fagerslett Grefsrud, som står med 105 plusspoeng pr. 1. mai. Daniel har denne sesongen utviklet sin innsats betydelig. Han forstår nå at ethvert poeng må kjempes for.

OPPRYKK: Ek er blitt D-spiller.

OPPRYKK: Ek er blitt D-spiller.

Watchara “Ek” Chadkarn har økt sin poengstatus med 113 og står nå med 1313 rankingpoeng. Vi kan dermed gratulere Ek med opprykk til Herrer D!

Lars Torp har spilt flest tellende kamper av alle JBTK-utøverne pr. 1. mai. 46 av 85 kamper er vunnet.

Jonas Jensen følger med 83 spilte kamper, hvorav 38 er vunnet.

27 lisensierte JBTK-spillere er registrert med tellende kamper på NBTFs OnlineRanking inneværende sesong.

370 av 801 kamper er vunnet.

Den samlede rankingpoengstatusen til de lisensierte JBTK-spillerne er økt med 566,5 poeng.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. mai 2016:

Spiller1. august1. maiEndring (P)Endring (%)
Jonas Jensen9291079+150+16,1
Watchara Chadkarn12001313+113+9,4
Daniel F. Grefsrud9231028+105+11,4
Petros Siapkaras23202417.5+97.5+4,2
Lars Torp1501.51587.5+86+5,7
Thomas Moen12911366+75+5,8
Tim Cornelius25002563+63+2,5
Kristian Rødningsand1183.51221.5+38+3,2
Bjørn Erik Wibe12621281+19+1,5
Eivind Nygård671688+17+2,5
Daniel Andersen749765+16+2,2
Thomas Møller19942010+16+8,0
Anders Eriksson29002912+12+4,1
Trond Nagy18411848.5+7.5+4,1
Pedro Lopez27502755.5+5.5-2,0
Erik Støa14301427-3-2,1
Regine O. Bergum804800-4-5,0
Fredrik Wilkens856851-5-5,8
Elias Y. Su20082000.5-7.5-3,7
Rune Larsson13751365-10-7,3
Alexander H. Ødegård14371426-11-7,7
Edvard Erlandsen700678-22-3,1
Terje Herting2327.52305-22.5-9,7
Olof Götestam1945.51921.5-24-1,2
Kenneth H. Ødegård1446.51407.5-39-2,7
Petter V. Oldertrøen700654-46-6,6
Leif T. Jensen1000940-60-0,1
Totalt40044.540611566.5+1,4

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. mai 2016:

SpillerKamperSeirerTapSeiers-%
Lars Torp85463954,1
Jonas Jensen83384545,8
Daniel F. Grefsrud71314043,7
Watchara Chadkarn59322754,2
Thomas Moen57322556,1
Olof Götestam55253045,5
Petros Siapkaras37211656,8
Eivind Nygård3792824,3
Terje Herting34171750,0
Thomas Møller3324972.7
Leif T. Jensen3192229,0
Fredrik Wilkens2972224,1
Tim Cornelius24131154,2
Bjørn Erik Wibe23111247,8
Daniel Andersen2271531,8
Petter V. Oldertrøen1841422,2
Anders Eriksson1712570,6
Regine O. Bergum1751229,4
Pedro Lopez1610662,5
Kristian Rødningsand169756,3
Kenneth H. Ødegård10280,20
Erik Støa74357,1
Edvard Erlandsen61516,7
Rune Larsson4040,00
Alexander H. Ødegård4040,00
Trond Nagy31233,3
Elias Y. Su3030,00
Totalt80137043146,2