Jonas på tabelltoppene

Icon_statistikkJonas Jensen har vært den mest aktive og har sanket flest rankingpoeng av samtlige JBTK-spillere pr. 1. april 2016.

ØKER MEST: Jonas Jensen har vært veldig aktiv og fått betalt for innsatsen. (Foto: Pia-Helen Fagerslett)

ØKER MEST: Jonas Jensen har vært veldig aktiv og fått betalt for innsatsen. (Foto: Pia-Helen Fagerslett)

Ingen over – ingen ved siden av Jonas’ 149 plusspoeng siden sesongstart i august 2015!

Lars Torp og Jonas står derimot helt likt i antall spilte kamper. Begge kan se tilbake på 76 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking inneværende sesong.

Jonas Jensen imponerte i NM for yngre og har hatt en flott sesong. Han endte i en tøff sluttspillpulje i Påskecupen 2016, men tapte ikke mot noen under seg på rankingen.

Petros Siapkaras opplevde en stor nedtur i senior-NM i Molde, men har levert bra gjennom sesongen og står med 97,5 plusspoeng.

Watchara Chadkarn fortsetter å klatre – sakte, men sikkert. Han har sikret seg 96 plusspoeng.

Lars Torp har gått glipp av mange poeng ved å stå over flere rankingstevner på hjemmebane. Han har 91 plusspoeng etter en solid sesong til nå.

Thomas Moen (+87), Daniel F. Grefsrud (+63) og Tim Cornelius (+63) er de tre øvrige som har økt sin poengstatus betydelig mer enn de som følger etter dem på listen.

Utøveren med flest plusspoeng pr. 1. juni vinner utmerkelsen “Sesongens JBTK-rankingklatrer 2015/16“. Det er to måneder igjen før vinneren kåres.

Allerede i helgen står neste turnering for. Jevnaker BTK stiller med ti spillere i regionsmesterskapet på Larkollen.

Mega-cupen på Lørenskog 28. og 29. mai er siste sjanse til å sanke poeng i kampen om bli sesongens rankingklatrer.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. april 2016:

SpillerPr. 1/8Pr. 1/4Endring (P)Endring (%)
Jonas Jensen9291078+149+16
Petros Siapkaras23202417.5+97.5+4
Watchara Chadkarn12001296+96+8
Lars Torp1501.51592.5+91+6
Thomas Moen12911378+87+7
Daniel F. Grefsrud923998+63+7
Tim Cornelius25002563+63+3
Kristian Rødningsand1183.51221.5+38+3
Bjørn Erik Wibe12621281+19+2
Eivind Nygård671688+17+3
Daniel Andersen749765+16+2
Anders Eriksson29002912+12+0
Thomas Møller19942000+6+0
Pedro Lopez27502755.5+5.5+0
Erik Støa14301427-3-0
Regine O. Bergum804800-4-0
Fredrik Wilkens856852-4-0
Elias Y. Su20082000.5-7.5-0
Rune Larsson13751365-10-1
Alexander H. Ødegård14371426-11-1
Olof Götestam1945.51927.5-18-1
Edvard Erlandsen700678-22-3
Terje Herting2327.52299-28.5-1
Kenneth H. Ødegård1446.51407.5-39-3
Petter V. Oldertrøen700654-46-7
Leif T. Jensen1000948-52-5
Totalt38203.538733.5+528,5+1

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. april 2016:

SpillerKamperSeirerTapSeiers-%
Jonas Jensen76364047
Lars Torp76413554
Daniel F. Grefsrud63263741
Thomas Moen50292158
Olof Götestam48222646
Watchara Chadkarn46252154
Petros Siapkaras37211657
Eivind Nygård3792824
Terje Herting31151648
Thomas Møller2920969
Leif T. Jensen2891932
Tim Cornelius24131154
Bjørn Erik Wibe23111248
Fredrik Wilkens2261627
Daniel Andersen2271532
Petter V. Oldertrøen1841422
Anders Eriksson1712571
Regine O. Bergum1751229
Pedro Lopez1610663
Kristian Rødningsand169756
Kenneth H. Ødegård102820
Erik Støa74357
Edvard Erlandsen61517
Rune Larsson4040
Alexander H. Ødegård4040
Elias Y. Su3030
Totalt73033739346