Jonas presser Petros

0
(0)

Icon_statistikkPetros Siapkaras økte med 7,5 poeng i februar og holder fortsatt taktpinnen, men Jonas Jensen sikret seg 14 nye poeng og nærmer seg!

TETDUOEN: Petros fører an, men Jonas nærmer seg. Nye rankingpoeng kan vinnes i Påskecupen 2016!

TETDUOEN: Petros fører an, men Jonas nærmer seg. Nye rankingpoeng kan vinnes i Påskecupen 2016!

Petros har økt sin rankingstatus med 131,5 poeng siden sesongstart. Jonas Jensen har 122 poeng mer enn da sesongen startet.

Vinneren av utmerkelsen JBTKs rankingklatrer 2015/16 kåres 1. juni.

Det begynner med andre ord å haste for utfordrerne som har ambisjoner om å ta igjen den førende duoen!

Thomas Moen (+98), Lars Torp (+91), Watchara Chadkarn (+78) og Daniel F. Grefsrud (+72) er alle på skuddhold.

For dem gjelder det å delta i flest mulig turneringer i mars, april og mai.

Lars Torp har ikke vært fullt så aktiv som i de foregående sesongene, men har er likevel den med flest tellende kamper på NBTFs OnlineRanking pr. 1. mars.

Lars har vunnet 41 av sine 76 kamper. Han har spilt flest, vunnet flest og tapt flest av alle JBTKs utøvere.

Han har ikke meldt seg på til Påskecupen 2016. Det betyr at sjansene til å forsvare rankingklatrertronen svinner.

Jonas Jensen (63 kamper) og Daniel F. Grefsrud (52 kamper) etterfølger Lars på oversikten over flest tellende kamper.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. mars 2016:

Spiller4221742430Endring (P)Endring (%)
Petros Siapkaras23202451.5+131.5+5.7
Jonas Jensen9291051+122+0.1
Thomas Moen12911389+98+7.6
Lars Torp1501.51592.5+91+6.2
Watchara Chadkarn12001278+78+6.5
Daniel F. Grefsrud923995+72+7.8
Tim Cornelius25002563+63+2.5
Kristian Rødningsand1183.51221.5+38+3.2
Thomas Møller19942025+31+1.6
Daniel Andersen749770+21+2.8
Bjørn Erik Wibe12621281+19+1.5
Eivind Nygård671688+17+2.5
Anders Eriksson29002912+12+4.1
Pedro Lopez27502755.5+5.5+0,2
Erik Støa14301427-3+20,2
Regine O. Bergum804800-4-0.5
Fredrik Wilkens856852-4-0.5
Elias Y. Su20082000.5-7.5-0,4
Rune Larsson13751365-10-0.7
Alexander H. Ødegård14371426-11-0.8
Edvard Erlandsen700678-22-3.1
Terje Herting2327.52299-28.5-1.2
Kenneth H. Ødegård1446.51407.5-39-2.7
Leif T. Jensen1000959-41-4.1
Petter V. Oldertrøen700654-46-6.6
Olof Götestam1945.51893.5-52-2.7
Totalt38203.538735.5+532+1.4

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. mars 2016:

SpillerKamperSeirerTapSeiers-%
Lars Torp76413554
Jonas Jensen63323151
Daniel F. Grefsrud52223042
Thomas Moen42251760
Olof Götestam40162440
Watchara Chadkarn38221658
Eivind Nygård3792824
Petros Siapkaras35211460
Terje Herting31151648
Tim Cornelius24131154
Bjørn Erik Wibe23111248
Fredrik Wilkens2261627
Thomas Møller2116576
Leif T. Jensen2071335
Petter V. Oldertrøen1841422
Anders Eriksson1712571
Regine O. Bergum1751229
Pedro Lopez1610663
Kristian Rødningsand169756
Daniel Andersen146843
Kenneth H. Ødegård102820
Erik Støa74357
Edvard Erlandsen61517
Rune Larsson4040
Alexander H. Ødegård4040
Elias Y. Su3030
Totalt65630934747
Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!