Poengkongen Petros

0
(0)

Icon_statistikkPetros Siapkaras har overtatt taktpinnen i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer. Pr. 1. desember kan han skilte med 100 plusspoeng på NBTFs OnlineRanking.

Petros_rank_des_2015Ikke alle på Jevnaker kjenner Petros (19) veldig godt. Han er født og oppvokst i Hellas, der han bodde helt fram til årets sommer. Da flyttet han til Norge.

JBTK ble tipset om hans interesse for å spille i eliteserien av Espen Rønneberg. Med bosted i Hellas har Petros tidligere representert B-72 i Norge. Som norsk statsborger har han de siste årene spilt for det norske juniorlandslaget.

Petros er elev ved Rønningen folkehøyskole i Oslo. Han trener daglig med bordtennisspillerne på Norges Toppidrettsgymnas og i B-72.

Forrige helg besøkte han Jevnaker for aller første gang. Der fikk vi se ham på topp. Han vendte 0-1 til 3-1 mot Roar Blikken og Jon-Martin S. Hansen. Og tapte 1-3 mot Vegard Sandberg.

Petros debuterte for JBTK i eliteserien i september med svake resultater. Etter å akklimatisert seg har han levert solid i eliteserien og årets to norgescupstevner.

Han er i praksis allerede klar for deltakelse i norgescupfinalen i Herrer eldre junior kommende vår.

Petros har hatt føringen i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer. Etter tre måneder i Norge kan han også snakke godt norsk og forstå hva som står i denne saken!

Torp_kamper_des_2015Lars Torp, som er en gjenganger i omtalene av den beste rankingpoengsankeren i JBTK, har nå fått en ny utfordrer.

Foruten Torp (+89) er Jonas Jensen (+73) og Thomas Moen (+61) innen rekkevide av sesongutmerkelsen. Pr. 1. desember. Det er først når kalenderen viser juli 2016 avgjørelsen faller. Mange andre JBTK-spillere kan også nå opp innen da!

25 JBTK-spillere har deltatt i tellende kamper på NBTFs OnlineRanking pr. 1. desember 2015. To av dem (Tyra V. Oldertrøen og Martin Jensen) er for unge til å vises på offentlige oversikter.

Statistikken over antall spilte kamper til nå denne sesongen er det Lars Torp som topper. Thomas Moen, Terje Herting, Daniel F. Grefsrud, Jonas Jensen og Eivind Nygård følger nærmest.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. desember 2015:

Spiller4221742339Endring (P)
Petros Siapkaras23202420+100
Lars Torp1501.51590.5+89
Jonas Jensen9291002+73
Thomas Moen12911352+61
Tim Cornelius25002533+33
Watchara Chadkarn12001230+30
Daniel Fagerslett Grefsrud923952+29
Thomas Møller19942020+26
Bjørn Erik Wibe12621284+22
Kristian Rødningsand1183.51202.5+19
Daniel Andersen749766+17
Eivind Nygård671680+9
Anders Eriksson290029000
Regine Ottersen Bergum804803-1
Pedro Lopez27502746.5-3.5
Fredrik Wilkens856846-10
Rune Larsson13751365-10
Alexander H. Ødegård14371426-11
Petter Vangli Oldertrøen700686-14
Edvard Erlandsen700678-22
Kenneth Hansen Ødegård1446.51407.5-39
Terje Herting2327.52285-42,5
Olof Götestam1945.51880.5-65
Totalt32390.532659+268.5

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. desember 2015:

SpillerKamperSeirerTapSeiers-%
Lars Torp43222151
Thomas Moen27131448
Terje Herting26121446
Daniel F. Grefsrud26101638
Jonas Jensen25141156
Eivind Nygård2241818
Petros Siapkaras179853
Olof Götestam1731418
Tim Cornelius158753
Bjørn Erik Wibe158753
Anders Eriksson118373
Pedro Lopez116555
Fredrik Wilkens102820
Regine O. Bergum103730
Watchara Chadkarn107370
Kenneth H. Ødegård102820
Leif T. Jensen82625
Thomas Møller86275
Kristian Rødningsand84450
Tyra V. Oldertrøen7070
Petter V. Oldertrøen72529
Daniel Andersen74357
Martin Jensen62433
Edvard Erlandsen61517
Rune Larsson4040
Totalt35615220443
Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!