Torp topper – igjen!

Icon_statistikkLars Torp tapte poeng i sine første turneringsdeltakelser denne sesongen, men slo kraftig tilbake i Laksevågkruset i Bergen. Han har sanket flest rankingpoeng pr. 1. november.

Torp_rankingklatrer_01111517 JBTK-spillere har spilt tellende kamper på NBTFs OnlineRanking før 1. november inneværende sesong.

Ni utøvere har økt sin poengstatus. Åtte står med færre poeng enn de hadde 1. august.

Totalt sett har JBTKs utøvere økt sin poengstatus med 251,5.

Lars Torp ble kåret til sesongens JBTK-rankingklatrer de to siste sesongene.

Nå innehar han igjen taktpinnen, med sine 84 plusspoeng pr. 1. november.

Thomas Moen, som vant sesongutmerkelsen for 2012/13, har sikret seg 65 plusspoeng pr. 1. november.

Jonas Jensen (+44), Petros Siapkaras (+37,5), Watchara Chadkarn (+34), Daniel F. Grefsrud (+25), Thomas Møller (+26), Bjørn E. Wibe (+22) og Kristian Rødningsand (+19) er de øvrige JBTK-spillerne med plusspoeng til nå denne sesongen.

Sesongens JBTK-rankingklatrer er bare én av ti utmerkelser som tildeles JBTK-utøvere etter sesongslutt. Samtlige JBTK-medlemmer får også en jubileumspokal som takk for deltakelsen.

Dersom du har ambisjoner om å utfordre Lars i kampen om rankingklatrer-tittelen, så gjelder det å konkurrere jevnlig. Det er turneringsmuligheter nær sagt hver eneste helg!

SpillerPr. 1/8-15Pr. 1/11-15Endring (P)
Totalt2735827609.5+251.5
Lars Torp1501.51585.5+84
Thomas Moen12911356+65
Jonas Jensen929973+44
Petros Siapkaras23202357.5+37.5
Watchara Chadkarn12001234+34
Thomas Møller19942020+26
Daniel Fagerslett Grefsrud923948+25
Bjørn Erik Wibe12621284+22
Kristian Rødningsand1183.51202.5+19
Terje Herting2327.52327-0.5
Pedro Lopez27502746.5-3.5
Tim Cornelius25002495.5-4.5
Eivind Nygård671662-9
Fredrik Wilkens856846-10
Regine Ottersen Bergum804793-11
Olof Götestam1945.51916.5-29
Anders Eriksson29002862.5-37.5

Comments are closed.