Lars holder taktpinnen

0
(0)

Icon_statistikkLars Torp fører an i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer, med 155 plusspoeng pr. 1. mars. Håvard Nygård og Jonas Jensen har også økt med 100+.

Lars_Andre_Torp_2015Lars ble 2013/14-sesongens JBTK-rankingklatrer med 159,5 plusspoeng.

Pr. 1. mars 2015 holder han taktpinnen med 155 plusspoeng inneværende sesong.

Håvard Nygård (+118) og Jonas Jensen (+108) er de nærmeste utfordrerne.

Begge har hevet seg kraftig siden sesongstart i september i fjor.

Thomas Moen, som har vært med i kampen om sesongutmerkelsen gjennom flere sesonger og vant i 2012/13, skal heller ikke avskrives med sine 86 plusspoeng.

Nestemann på utfordrerlisten er Pål Korsgård. Den regjerende kretsmesteren har prestert bra i for JBTK i 1. divisjon og var sentral på JBTK-laget som nådde kvartfinalen i helgens senior-NM.

Pål har økt sin status med 57 rankingpoeng pr. 1. mars.

UNGE UTFORDRERE: Håvard Nygård og Jonas Jensen er blitt veldig mye bedre enn da sesongen startet. Begge har klatret på rankinglistene.

UNGE UTFORDRERE: Håvard Nygård og Jonas Jensen er blitt veldig mye bedre enn da sesongen startet. Begge har klatret overbevisende på rankinglistene.

Jevnaker BTK fører løpende oversikt over antall spilte kamper. Utmerkelsen sesongens mest aktive JBTK-spiller tildeles spilleren som topper listen ved sesongslutt (1. juni 2015).

Lars Torp topper suverent pr. 1. mars og er soleklar favoritt til å gjøre det når status gjøres opp!

Med sine 81 kamper tellende på NBTFs OnlineRanking har han et nærmest uinntakelig forsprang. Lars deltar i de aller fleste turneringene og hevder seg som regel så bra at det blir mange kamper.

Oversikt over JBTK-spillernes tellende kamper siden sesongstart:

SpillerKamperSeirerTap
Lars Torp814932
Thomas Moen632934
Olof Götestam512526
Bjørn Erik Wibe411427
Bendik Alme321814
Pål Korsgård31229
Terje Herting271116
Håvard Nygård271116
Daniel F. Grefsrud251114
Erik Støa241410
Hans Gaarder20812
Benjamin Overaa20164
Magnus Winger18414
Jonas Jensen17116
Anton Hoel17107
Eivind Nygård17017
Rune Larsson15105
Fredrik Wilkens13310
Kristian Rødningsand1266
Su Juei Ching1073
Thomas Møller862
Edward Arnesen734
Kjetil Olsen725
Renate H. Ødegård202
Yi Hsiung Su202
Totalt587290297

Oversikt over JBTK-spillernes rankingpoengutvikling siden sesongstart:

Spiller4185242064Endring (P)
Lars Torp1348.51503.5+155
Håvard Nygård796914+118
Jonas Jensen800908+108
Thomas Moen11671253+86
Pål Korsgård22102267+57
Daniel F. Grefsrud844898+54
Hans Gaarder1282.51316.5+34
Rune Larsson13851417+32
Erik Støa14011429+28
Kristian Rødningsand1166.51178.5+12
Olof Götestam19341945+11
Edward Arnesen800809+9
Fredrik Wilkens859860+1
Kjetil Olsen800799-1
Renate H. Ødegård865861-4
Anton Hoel2049.52038.5-11
Su Juei Ching16171605-12
Benjamin Overaa20111998-13
Magnus Winger2084.52068.5-16
Thomas Møller20522032-20
Eivind Nygård693671-22
Yi Hsiung Su20342008-26
Bendik Alme14601416-44
Terje Herting23942342-52
Bjørn Erik Wibe13301277-53
Totalt35383.535814.5+431
Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!