Ingen over – ingen ved siden

Leif Thorbjørn Jensen har økt sin rankingpoengstatus hver eneste måned inneværende sesong. Med sju nye poeng i mars har han økt med 210 siden sesongstart.

RANKINGKLATRER: Leif Thorbjørn Jensen holder taktpinnen i kampen om bli sesongens JBTK-rankingklatrer.

Leif Thorbjørn holder unna for utfordrerne i kampen om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer 2018/19. Veteranens stabile prestasjoner er imponerende. Spesielt med tanke på at han begynte med bordtennis i godt voksen alder.

Leif Thorbjørn startet med 1000 poeng i september 2015. Pr. 1. februar 2017 nådde han karrierens bunnpunkt med 951 poeng. Siden da er plusspoeng blitt en god vane. Leif står med 1406 poeng på NBTFs OnlineRanking pr. 1. april 2019.

Ingen over. Ingen ved siden. Kevin Svendsbråten følger nærmest med 153 plusspoeng. Han har i mars befestet posisjonen som klubbens mestspillende utøver denne sesongen.

Pr. 1. april 2019 har Kevin Svendsbråten spilt 134 tellende kamper på NBTFs OnlineRanking. Vunnet 79 og tapt 55. Han har spilt flest kamper, vunnet flest og tapt nest flest av alle i Jevnaker BTK.

Månedens rankingklatrer er Kevins mamma; Linda Svendsbråten. Hun har økt sin rankingstatus med 71 poeng i mars! Vi merker oss også de gode uttellingene til Johnson N. Adum (+51), Ingeborg H. Landrø (+47) og Raymond Boger (+44).

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. april 2019:

SpillerStartEndring (P)
Totalt40732.541897+1164.5
Leif Thorbjørn Jensen11961406+210
Kevin Svendsbråten1138.51291.5+153
Marcus Helin25422656+114
Daniel Fagerslett Grefsrud1330.51444.5+114
Watchara Chadkarn13801487+107
Wojciech Czapczyk12441334+90
Ingeborg Huse Landrø684770+86
Kaja Jensen893979+86
Ping Liang Kornbråten10221096+74
Linda Svendsbråten9511014+63
Anders Eriksson31003160+60
Johnson Nketia Adum850908+58
Jonas Jensen1654.51710.5+56
Raymond Boger12001237+37
Isak Døhlen-Jacobsen808842+34
Terje Herting2354.52381.5+27
Ervin Georg Egelandsdal730754+24
Eivind Stenerud Sørum9991021+22
Peter Hedram29162932.5+16.5
Thomas Møller19911997+6
Stig André Boberg710714+4
Lene Jensen9569560
Anne Stenerud886885-1
Eivind Nygård689684-5
Thomas Moen15471537-10
Fredrik Wilkens837813-24
Olof Götestam19591930-29
Lars Jensen979942-37
Eric Askambay Kristiansen682641-41
Yngve Midtfjell1507.51461.5-46
Leif-Harald Svendsbråten996912-84

JBTK-utøvernes tellende kamper pr. 1. mars 2019:

SpillerKamperSeirerTap
SUM1296601703
Kevin Svendsbråten1347955
Leif Thorbjørn Jensen1035251
Jonas Jensen985642
Raymond Boger953956
Daniel Fagerslett Grefsrud944351
Watchara Chadkarn833944
Terje Herting674324
Eivind Stenerud Sørum653035
Linda Svendsbråten652738
Lene Jensen642440
Fredrik Wilkens58949
Kaja Jensen442222
Olof Götestam441430
Yngve Midtfjell321319
Wojciech Czapczyk291514
Anne Stenerud29821
Ingeborg Huse Landrø25916
Leif-Harald Svendsbråten24123
Johnson Nketia Adum1899
Marcus Helin18117
Ping Liang Kornbråten18135
Anders Eriksson16142
Peter Hedram1495
Isak Døhlen-Jacobsen1385
Ervin Georg Egelandsdal1147
Lars Jensen11110
Eric Askambay Kristiansen808
Stig André Boberg835
Thomas Moen826
Thomas Møller541
Eivind Nygård303

Comments are closed.