Kompiser i klatrekamp

0
(0)

Icon_statistikkJonas Jensen og Kevin Svendsbråten kniver om å bli sesongens JBTK-rankingklatrer. Daniel F. Grefsrud og Thomas Moen lurer lenger bak.

KOMPISKAMP: Jonas og Kevin har begge økt sin rankingpoengstatus betydelig denne sesongen. Hvem avslutter best?

KOMPISKAMP: Jonas og Kevin har begge økt sin rankingpoengstatus betydelig denne sesongen. Hvem avslutter best?

Sesongen er langtfra over, men det er ikke mange sjansene igjen til forbedre rankingpoengstatusen.

Én av JBTKs 12 sesongutmerkelser tilfaller vedkommende som pr. 1. juni kan vise til den største økningen i rankingpoeng siden 1. august i fjor.

Pr. 1. mai er det så å si dødt løp mellom Jonas (+179p) og Kevin (+175p).

Avgjørelsen faller i Mega-cupen på Lørenskog siste helg i mai.

Det er ingen automatikk i at utøveren som har spilt flest tellende kamper i løpet av vinner utmerkelsen for den mest aktive JBTK-spilleren, men det ligger i kortene at vinneren vil være høyt oppe på denne oversikten.

Jonas Jensen topper med 108 tellende kamper pr. 1. mai.

24 av JBTKs 30 lisensierte spillere har vært i aksjon i tellende kamper på NBTFs OnlineRanking inneværende sesong.

PS! Mai-rankingen oppdateres etter at junior-NM er avsluttet.

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. mai 2017:

Spiller01.08.1601.05.17Endring (P)
Jonas Jensen10801259+179
Kevin Svendsbråten700875+175
Daniel F. Grefsrud10281146+118
Thomas Moen13661482+116
Tim Cornelius25632659+96
Eivind S. Sørum800867+67
Daniel Miancho800865+65
Leif T. Jensen9401004+64
Marcus Helin25002558.5+58.5
Amund Fredriksen800843+43
Adam Jakobsson23002331.5+31.5
Kaja Jensen700729+29
Olof Götestam1920.51943+22.5
Terje Herting23052326+21
Thomas Møller20102022+12
Watchara Chadkarn13111314+3
Lars Jensen800790-10
Erik Støa14271416-11
Christine Boberg650635-15
Fredrik Wilkens851836-15
Bjørn Erik Wibe12811264-17
Stig André Boberg750729-21
Mathias Jadot-Kvamme750714-36
Ingeborg H. Landrø750698-52
Pedro Lopez2755.52697-58.5
Totalt33 13834 003+865.5

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. mai 2017:

SpillerKamperSeirerTap
Jonas Jensen1085751
Terje Herting864739
Daniel F. Grefsrud844044
Olof Götestam673532
Kevin Svendsbråten572433
Leif T. Jensen541935
Watchara Chadkarn532033
Thomas Moen513120
Fredrik Wilkens32923
Kaja Jensen31922
Eivind S. Sørum281315
Adam Jakobsson22616
Amund Fredriksen211011
Ingeborg H. Landrø19118
Mathias Jadot-Kvamme18216
Tim Cornelius18126
Thomas Møller17134
Daniel Miancho1596
Bjørn Erik Wibe1578
Stig A. Boberg1138
Pedro Lopez817
Erik Støa835
Christine Boberg817
Marcus Helin770
Lars Jensen606
Totalt844379465

Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!