Klarer Lars å nå 100?

0
(0)

Icon_statistikkLars Torp spilte 99 tellende kamper i 2014/15-sesongen. Før Lia-kixen i Grimstad kommende helg har han spilt 85 kamper inneværende sesong.

TORP MOT TRESIFRET: Lars Torp har spilt 85 kamper denne sesongen. Klarer han å runde hundre?

TORP MOT TRESIFRET: Lars Torp har spilt 85 kamper denne sesongen. Klarer han å runde hundre?

Lars har vært JBTKs mest aktive spiller de siste sesongene. I Lia-kixen deltar han i tre klasser der kampene teller på NBTFs OnlineRanking.

Dersom han oppnår 15 kamper i Grimstad, så runder han 100 spilte denne sesongen.

Jonas Jensen topper JBTK-oversikten over flest spilte kamper (86) pr. 1. juni, men han er ikke påmeldt til sesongens siste turnering.

Lars Torp deltar i Herrer B, Herrer D og Herrer C i Lia-kixen. I fjor deltok han bare i D- og C-klassen og spilte 8 kamper totalt.

Vi tror han presterer såpass at det blir minst 15 kamper til helgen. Lars kan gå videre fra puljespillet i Herrer B og han er medaljekandidat i D- og C-klassen.

Sist sesong endte han på 99 kamper, men i 2013/14-sesongen var han så aktiv at totalen ble 156 kamper!

Jonas Jensen er allerede kåret til sesongens JBTK-klatrer, fordi sluttstrek for den konkurransen ble satt 1. juni. Jonas endte på 151 plusspoeng.

Lars Torp har 86 plusspoeng til nå inneværende sesong. I 2014/15-sesongen oppnådde han 153 plusspoeng. Sesongen før hele 159,5 poeng og i 2012/13 142 plusspoeng.

Lars’ første aktive sesong (2011/12) endte med 3 minuspoeng. Det tar tid å bli god.

Lars har spilt 454 kamper, vunnet 232, tapt 222 og økt sin totale rankingstatus med 537,5 poeng siden debuten 15. oktober 2011.

Sist sesong spilte JBTKs utøvere til sammen 791 kamper som ble registrert på NBTFs OnlineRanking. Allerede før sesongavslutningen i Grimstad er 817 kamper registrert. Aktivitetsframgang!

JBTK-utøvernes rankingpoengutvikling pr. 1. juni 2016:

Spiller4221742522Endring (P)Endring (%)
Jonas Jensen9291080+151+16
Watchara Chadkarn12001311+111+9
Daniel F. Grefsrud9231028+105+11
Petros Siapkaras23202417.5+97.5+4
Lars Torp1501.51587.5+86+6
Thomas Moen12911366+75+6
Tim Cornelius25002563+63+3
Kristian Rødningsand1183.51221.5+38+3
Thomas Møller19942016+22+1
Bjørn Erik Wibe12621281+19+2
Eivind Nygård671688+17+3
Daniel Andersen749765+16+2
Anders Eriksson29002912+120
Trond Nagy18411848.5+7.50
Pedro Lopez27502755.5+5.50
Erik Støa14301427-30
Regine O. Bergum804800-4-0
Fredrik Wilkens856851-5-1
Elias Y. Su20082000.5-7.50
Alexander H. Ødegård14371426-11-1
Rune Larsson13751359-16-1
Edvard Erlandsen700678-22-3
Terje Herting2327.52305-22.5-1
Olof Götestam1945.51920.5-25-1
Kenneth H. Ødegård1446.51407.5-39-3
Petter V. Oldertrøen700654-46-7
Leif T. Jensen1000940-60-6
Totalt40044.540609+564.5+1

JBTK-utøvernes antall tellende kamper pr. 1. juni 2016:

SpillerKamperSeirerTapSeiers-%
Jonas Jensen86394745
Lars Torp85463954
Daniel F. Grefsrud71314044
Watchara Chadkarn61322952
Olof Götestam60273345
Thomas Moen57322556
Petros Siapkaras37211657
Eivind Nygård3792824
Thomas Møller36261072
Terje Herting34171750
Leif T. Jensen3192229
Fredrik Wilkens2972224
Tim Cornelius24131154
Bjørn Erik Wibe23111248
Daniel Andersen2271532
Petter V. Oldertrøen1841422
Anders Eriksson1712571
Regine O. Bergum1751229
Pedro Lopez1610663
Kristian Rødningsand169756
Kenneth H. Ødegård102820
Rune Larsson7070
Erik Støa74357
Edvard Erlandsen61517
Alexander H. Ødegård4040
Trond Nagy31233
Elias Y. Su3030
Totalt81737544246
Facebook Comments

Din vurdering av denne artikkelen?

Velg symbolet som angir din vurdering!

Snittvurdering 0 / 5. Antall vurderinger: 0

Bli den første som vurderer artikkelen!